AUSTRALIJAN OPEN: Čilić lako stigao do finala u Melburnu

25.01.2018. 11:55
Marin Čilić
Marin Čilić / Izvor: Profimedia
Hrvatski teniser bio bolji od Britanca Edmunda (3:0).

Hrvatski teniser Marin Čilić plasirao se u finale Australijan opena, pošto je u polufinalu bio bolji od Britanca Kajla Edmunda rezultatom 3:0, po setovima 6:2, 7:6 (7:4), 6:2. Meč je trajao dva sata i 40 minuta.

Novi treći reket sveta loše je krenuo, ali je uspeo da spase dve brejk lopte u uvodnom gemu posle čega je u potpunosti preuzeo kontrolu. Rivalu iz Velike Britanije oduzeo je servis u šestom gemu, a onda ga potvrdio dobrim servisima, pa brejk loptu pretovrio u set loptu i stigao do vođstva u setovima.

Drugi deo igre bio je uzbudljiviji i dramatičniji, a nijedan nije uspeo da ovom drugom oduzme servis. Stiglo se do taj-brejka, gde je Čilićevo iskustvo došlo do izražaja, pa sa 7:4 rešava trinaesti gem u svoju koristi i dolazi na set do plasmana u svoje treće Gren slem finale.

Posle dva uvodna gema bez uzbuđenja, Edmund greši pod pritiskom i Čilić stiže do dve vezane brejk lopte, i koristi već prvu pošto Britanac lopticu šalje u mrežu. Do brejka je prvi stigao Hrvat i to u trećem gemu trećeg seta, pa poveo 2:1. Velika se borba vodila u sedmom gemu, na servis Britanca, koji je imao dva puta gem loptu, ali je na kraju uz niz grešaka dopustio protivniku da stigne do brejk lopte koju je iskoristio. Čilić je lako osvojio gem na svoju servu i tako stigao do pobede.

Njegov protivnik u finalu biće pobednik iz meča Hjeona Čunga iz Južne Koreje i Rodžera Federera (petak, 9:30).

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.