13°C
19.04.2024.
117.1474
110.1009

AUSTRALIJAN OPEN: Đoković u osmini finala, preko stare mušterije do iznenađenja turnira (FOTO)

20.01.2018. 11:37
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters
U drugom setu, Srbin tražio i medicinski tajm-aut.

Novak Đoković se plasirao u osminu finala Australijan opena. Najbolji srpski teniser i šestostruki osvajač Gren slema u Melburnu posle dva sata i 24 minuta pobedio je Španca Alberta Ramosa-Vinjolasa rezultatom 3:0 (6:2, 6:3, 6:3) i za plasman u četvrtfinale igraće protiv Hjeona Čunga. Korejac, 58. na ATP listi je napravio iznenađenje pošto je eliminisao četvrtog na svetu, Aleksandera Zvereva sa 3:2 (5:7, 7:6, 2:6, 6:3, 6:0). Inače, Đokoviću je ovo peta pobeda nad Špancem u isto toliko duela. Sa Čungom je već igrao jednom i pobedio. Bilo je to pre dve godine, takođe na Australijan openu. U prvom kolu tada je bilo 3:0 (6:3, 6:2, 6:4).

Đoković je prvi gem prilično lako rešio u svoju korist, da bi u drugom imao čak tri brejk prilike, ali ih nije iskoristio. Španac (22. na ATP listi) je uspeo da izjednači. U narednim gemovima, Ramos-Vinjolas je bio blizu brejkova, ali se Novak ipak držao. U šestom gemu, Đoković je imao nove prilike za brejk, čak njih četiri. I uspeo je da povede sa 4:2, a zatim je pred njim bila šansa da se brejk i potvrdi. To je i učinio, da bi u osmom gemu još jednom "brejknuo" protivnika.

KAKVA KOSICA, KAKAV NOSIĆ: Jelena Đoković napokon pokazala malenu Taru - a tu je i ON! (FOTO)

U nastavku meča, Novak je zatražio medicinski tajm-aut, tokom četvrtog gema. Posle ukazane pomoći (masaže), meč je nastavljen.

Ubrzo je Srbin napravio novi brejk, za prednost od 3:1. U šestom gemu, viđen je "mini maraton", posle nekoliko izjednačenja. Španac je ipak iskoristio svoj servis i smanjio na 4:2. U sedmom gemu, Novak je spasio i četiri brejk lopte. U tim trenucima, imao je problema i sa opremom. Kao da mu majica nije odgovarala, s tim da je pre toga već zamenio jednu. Promenio je i patike. Na kraju je ipak ova deonica pripala Đokoviću, a trajala je 11 i po minuta. Rezultat je bio 5:2. U devetom gemu, Đoković je potvrdio osvajanje seta (6:3).

Novi brejk u korist Đokovića viđen je u uvodnim gemovima trećeg seta. Poveo je Đoković sa 2:1, a zatim i bez izgubljenog poena potvrdio brejk, za 3:1. U nastavku meča, i Srbin i Španac su osvajali gemove na svoj servis. U devetom je Vinjolas-Ramos servirao za ostanak u meču. Đoković je imao prednost od 30:15, ali je Ramos-Vinjolas izjednačio. Ubrzo je bilo i 40:40, a onda je Đoković došao do prednosti. I meč rešio u svoju korist, vinerom.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.