AUSTRALIJAN OPEN: Krajinović osvetio Đerea, sledi duel sa Hrvatom (FOTO)

17.01.2019. 09:42
Filip Krajinović
Filip Krajinović / Izvor: Profimedia
Srbin bolji od Rusa.

Srpski teniser Filip Krajinović je u drugom kolu Australijan opena savladao Evgenija Donskoja sa 3:0 (6:4, 7:6, 7:6) i tako osvetio Lasla Đerea kog je Rus savladao na otvaranju trunira.

Vanja Grbić pričao o Novakovom zdravlju, Srđan Đoković se javio i odgovorio slavnom odbojkašu

AUSTRALIJAN OPEN: Kraj za najbolju Srpkinju, poraz posle samo 60 minuta

Krajinović je u trećem gemu prvog seta uspeo oduzme servis protivniku kome do kraja ptvog dela igre nije pružio ni tračak nade da bi mogao da vrati brejk. Srbin je rutinski priveo set kraju za konačnih 6:4.

U drugom setu su viđena četiri brejka, a oba puta je Srbin prvi dolazio do prednosti, ali je Rus imao spreman odgovor, pa je set rešen u taj-brejku. Odlučujući gem drugog seta je Krajinović rešio u svoju korist rezultatom 10:8, a pri rezultatu 6:5 za Rusa je na njegov servis spasao set loptu.

U trećem setu je ponovo prvi do brejka došao srpski as, u četvrtom gemu, ali je pri vođstvu Krajinovića od 4:2 Donskoj uspeo da vrati brejk, a već u sledećem gemu je poravnao rezultat. Od tog trenutka su oba tenisera bez većih problema čuvala svoj servis i usledio je novi taj-brejk. Krajinović je odlično odigrao poslednji gem u meču koji je rešio u svoju korist rezultatom 7:2.

Krajinović će u trećem kolu prvog Gren slema sezone igrati protiv hrvatskog tenisera Borne Ćorića, koji je bio bolji od Mađara Martona Fučovića sa 6:4, 6:3, 6:4.

Pogledajte kako izgleda britanska teniserka Naomi Broudi.