AUSTRALIJAN OPEN: Srbija dobila još DVA predstavnika u GLAVNOM žrebu (FOTO)

Viktor Troicki / Izvor: Profimedia
Lepe vesti stižu iz Melburna.

Srpski teniseri Viktor Troicki i Miomir Kecmanović obezbedili su mesto u glavnom žrebu prvog Gren slema sezone, Australijan opena, dok Ivana Jorović nije uspela da preskoči poslednju prepreku u kvalifikacijama.

NBA: Srbi su odmerili snage, ali je u duelu Sparsa i Tandera SAMO jedan čovek ubacio 56 poena (FOTO)

BRUTALNI NAPAD! Poznati SPORTISTA pijan ISPREBIJAO STJUARDESU, a onda DIVLJAO U ZATVORU (VIDEO)

Viktor Troicki je u tri seta bio bolji od Darijana Kinga sa Barbadosa 6:2, 3:6, 6:3. Prvi set je srpski teniser rutinski sa dva brejka rešio u svoju korist, ali je u drugom setu posle neiskorištene tri vezane brejk lopte za Troickog, a ukupno četiri, u trećem gemu, King oduzeo servis našem predstavniku i prednost brejka je sačuvao do kraja seta. Odlučujući set je počeo bez brejkova, a onda je King pri rezultatu 2:2 oduzeo servis Troickom. Međutim, tada je usledila furiozna serija Srbina koji je osvojio naredna četiri gema i tako se plasirao u glavni žreb turnira.

Troicki će u prvom kolu Australijan opena igrati protiv Španca Roberta Karbaljesa Baene, 73. igrača sveta, a u eventualnom drugom kolu ga očekuje bolji iz meča koji igraju Stefanos Cicipas i Mateo Beretini.

Još jedan srpski predstavnik u glavnom žrebu će biti Miomir Kecmanović koji je u poslednjem kolu kvalifikacija ubedljivo savladao Tijaga Monteira sa 6:2, 6:1 za samo 62 minuta. Srbin je u oba seta po dva puta oduzeo servis Brazilcu koji nije imao nikakve šanse protiv raspoloženog nekadašnjeg najboljeg svetskog juniora.

Kecmanovićev prvi protivnik u glavnom žrebu će biti iskusni Fernando Verdasko, 28. teniser na ATP listi, a ako bi Srbin napravio iznenađenje i prošao u narednu rundu tamo bi ga čekao bolji iz duela koji igraju Majkl Moh i Radu Albot.

Miomir Kecmanović
Miomir Kecmanović / Izvor: Profimedia

Poslednju prepreku u kvalifikacijama nije uspela da preskoči Ivana Jorović koja je posle sjajnog prvog seta poražena od Britanke Harijet Dart sa 1:6, 6:3, 6:1. Jorovićeva je fenomenalno otvorila meč i prvi set osvojila sa 6:1, a mogla je i sa nulom da pobedi jer je pri rezultatu 5:0 propustila četiri set lopte. U drugom setu je Britanka jednom uspela da oduzme servis našoj teniserki, ali to joj je bilo dovoljno i da odvede meč u treći set u kojem je viđena prava revija brejkova. Naime, taj deo igre je Dartova rešila u svoju korist rezultatom 6:1, a od sedam gemova u čak pet je viđen brejk.

Troicki i Kecmanović su se plasmanom u glavni žreb turnira u Melburnu pridružili Đokoviću, Krajinoviću, Lajoviću, Tipsareviću i Đereu, a u ženskoj konkurenciji Srbiju će predstavljati Aleksandra Krunić.

Pogledajte fotografije prelepe kanadske teniserke Eženi Bušar.