AUSTRALIJAN OPEN: Tijafo PREZNOJIO Novaka! Nikada se Đoković TOLIKO nije mučio, OVU pobedu će dugo PAMTITI

10.02.2021. 08:19
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters
Najbolji teniser sveta nastavio pohod ka rekordnoj 9. tituli u Melburnu.

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u 3. kolo Australijan opena. Pobedom nad Amerikancem Frensisom Tijafom 3:1 (6:3, 6:7 (3:7), 7:6 (7:2), 6:3), srpski as je nastavio pohod ka rekordnoj 9. tituli u Melburnu.

NOVAK GAZIO TIJAFOA, PA STAO: Amerikanac u TAJ-BREJKU izjednačio na 1:1 u setovima!

SLAVNA ŠAMPIONKA PREJAKA ZA SRPKINJU: Serena LAKO eliminisala Ninu Stojanović

MEKINRO BEZ DILEME: Novak je najbolji teniser kojeg sam video na terenu

Mučio se mnogo Nole protiv Tijafoa, u njihovom prvom međusobnom duelu, iako početak meča nije nagoveštavao takav rasplet događaja. Đoković je fenomenalno otvorio meč sa četiri vezana poena, bez razmene, da bi već u drugom gemu stigao do brejka i poveo sa 2:0.

Jakim forhendima, Amerikanac je uspeo da vrati brejk u 7. gemu i smanji na 4:3, osvojivši poen sa „nulom“.

Ipak, već u narednom gemu, Đoković je pokazao silu i napravio ribrejk, a potom odservirao za osvajanje ovog dela igre.

Frensis Tijafo
Frensis Tijafo / Izvor: Reuters

U drugom setu igralo se poen za poen, do taj-brejka. Rivali su čvrsto držali svoj servis, da bi u taj-brejku Tijafo dva puta iznenadio Srbina, u sedmom i 10. poenu, realizovavši prvu set loptu 7:3 i izjednačenje u setovima.

I u trećem setu, Novak je počeo sjajno, pa stao. Poveo je srpski as sa 3:0, uz brejk prednosti i činilo se da će lako osvojiti ovaj set, međutim, Tijafo kao po navici nije odustao i ribrejkom je smanjio na 3:2, a potom izjednačio (3:3), učinivši meč dramatičnim.

Spasio je Amerikanac tri brejk lopte u 10. gemu, Đoković je imao sjajnu priliku da oduzimanjem servisa reši ovaj set u svoju korist, pri vođstvu od 5:4, ali je Frensis „preživeo“ napad srpskog asa i uspeo da odbrani servis i ponovo ostvari egal (5:5).

Ovaj set otišao je u taj-brejk, u kome je Novak već na njegovom početku brejknuo Frensisa, poveo sa 2:0, da bi zatim i u sedmom gemu dotukao Amerikanca kada je stekao nedostižnih 5:2 i onda vinerom ponovo stigao do seta prednosti – 2:1 (7:6)!

Veliku priliku imao je Đoković u petom gemu da ostvari prvi brejk u četvrtom setu kod rezultata 2:2. Poveo je sa 30:0, ali je Tijafo napravio nekoliko gafova, prekinuo meč kako bi našao lopticu, poremetio Noletovu koncentraciju i onda sa četiri vezana gema „odbranio“ svoj servis za 3:2.

Usledilo je poentiranje Novaka, a zatim i napokon realizovana brejk prilika srpskog asa, koji je kod rezultata 3:3 preokrenuo vođstvo Tijafoa od 0:30 i sa četiri uzastopna poena, stigao do četvrtvog gema, a u sledećem bez izgubljenog povećao prednost na 5:3.

Završni udarac Frensisu, Nole je zadao u devetom gemu, kada je sa novim brejkom stigao do pobede od 6:3 i ukupnim rezultatom 3:1 plasirao se u narednu rundu.

Za plasman u osminu finala, najbolji teniser sveta igraće protiv pobednika američkog duela Rajan Opelka - Tejlor Fric.