BRANIĆE TITULU: Cicipas nemoćan - Zverev u finalu Madrida!

08.05.2022. 08:38
Aleksandar Zverev
Aleksandar Zverev / Izvor: Profimedia
Usred noći.

Nemački teniser Aleksandar Zverev, uspeo je da nakon 113 minuta igre savladao Stefanosa Cicipasa sa 6:4, 3:6, 6:2. Tako je Zverev došao u priliku da brani titulu na Masters turniru u Madridu.

"NOVAK JE BIO BLIZU": Alkaraz otvoren posle pobede nad Đokovićem

VELIKI SKANDAL U ŠPANIJI: Šesotrica tenisera suspendovana zbog nameštanja mečeva

LAJOVIĆ POČISTIO PERA: Duci na korak od glavnog žreba Rima

Meč počeli veoma kasno, oko 23.30 časova, jer se dnevni program i te kako odužio.

Ti ponoćni uslovi kao da su više prijali teniseru iz Hamburga koji je bolje počeo meč.

U sedmom gemu je došao do brejka iz prve brejk šanse, a to mu je uz siguran servis bilo dovoljno za vođstvo u meču, 6:4.

Bilo je dosta brzih gemove, a Cicipas je u drugom setu uspeo da se pribere i dođe do brejka za 5:3.

Iskoristio je Atinjanin prvu setu loptu u narednom gemu za 6:3 i izjednačenje u meču.

U setu odluke, Zverev je napao odmah na početku, u drugom gemu oduzeo servis protivniku i potom stigao do 3:0.

Bilo je to nedostižno za Cicipasa koji kao da više nije imao snage.

Zverev je ovom pobedom zakazao finale sa mladom zvezdom tenisa, špancem Karlosom Alkarazom.

Podsetimo se, pobedniku Mastersa u Madridu osim 1.000 poena pripada i ček na 1.041.540 dolara.