3°C
20.04.2024.
117.1474
110.1009

BUKVALNO ODLUČIVALE NIJANSE: Kirjos i Cicipas odigrali TRILER, evo ko se plasirao u FINALE Vašingtona (VIDEO)

04.08.2019. 09:44
Nik Kirjos i Stefanos Cicipas
Bilo je baš uzbudljivo.

Nik Kirjos, australijski teniser, savladao je Stefanosa Cicipasa u polufinalu ATP turnira u Vašingtonu sa 2:1 (6:4, 3:6, 7:6) i tako izborio duel sa Rusom Danilom Medvedevim za titulu u glavnom gradu SAD-a. Meč je trajao dva sata i osam minuta, obilovao je uzbuđenjima i preokretima, a sve je rešeno u taj-brejku trećeg seta koji je pripao Kirjosu rezultatom 9:7.

MASTERS MONTREAL: Troicki poražen u prvom kolu kvalifikacija

BAŠ SU ZAGRIZLI: Turci ODVODE Zvezdinog reprezentativca, ispunili i OVAJ uslov (FOTO)

BANKROT: Legendarni bokser prodaje LUKSUZNU vilu za gotovo 50 miliona! Evo kako ona izgleda (VIDEO)

U meču sa Cicipasom, koji je trajao 128 minuta, dobio je prvi set u velikom stilu, šaljući razorne servise i igrajući izvanredno na mreži, ali je Cicipas, koji se žalio na povredu butine, ipak uspeo da se podigne u nastavku i dobije drugi set sa 6:3.

U setu odluke nije bilo brejka, a u taj-brejku, Kirjos je poveo sa 5:1, međutim uz pet poena u nizu, Cicipas je stigao do meč lopte.

Kirjos je servis vinerom uspeo da neutrališe opasnost da bi na 8:7 konačno uspeo da dobije poen i plasira se u finale.

S druge strane, Medvedevu je bilo potrebno svega 56 minuta da pobedi Nemca Petera Gojovčika sa 6:2, 6:2.