3°C
20.04.2024.
117.1474
110.1009

ČISTKA SRBA SA VIMBLDONA: Đere dobio set sa nulom ali nije imao snage za preokret!

30.06.2021. 21:45
Đere
Đere / Izvor: Profimedia
Nakon Lajovića eliminisan i Laslo.

Nakon eliminacije Dušana Lajovića, još jedan srpski teniser je završio svoje učešće na prestižnom gren slem turniru Vimbldonu. U pitanju je Laslo Đere koji je poražen od italijanskog tenisera Fabija Fonjinija rezultatom 3:1 u setovima 6:3, 6:4, 0:6, 6:4.

ĐOKOVIĆEV SLEDEĆI PROTIVNIK JE AMERIKANAC: Poreklom je iz Ukrajine, a Novak je sa 3:0 dobio oba dosadašnja meča

KRAJ ZA DUCIJA: Lajović LOŠE odigrao protiv NAJBOLJEG domaćeg tenisera

IZVUKAO SE: Kirjos uz mnogo MUKA stigao do drugog kola Vimbldona

Lako je Italijan došao do prva dva seta za samo nešto više od sat igre.

Ali kada je izgledalo da će meč rutinski privesti kraju mladi Senćanin je skupio je snagu i treći set je dobio s nulom i najavio preokret.

Već na startu četvrtog seta, Laslo je nastavio seriju i napravio brejk.

Ipak, već u sledećem gemu Italijan je uzvratio i obojica su bili veoma sigurni do devetog gema kada je Đere rivalu prepustio tri vezane brejk lopte. Prvu je spasao, ali ne i drugu.

Imao je priliku da ostane u duelu, zaradio je dve šanse da oduzme servis rivalu, u jednoj ga je omela ogromna greška linijskog sudije, ali je Fonjini ipak uspeo da osvoji završni poen.