DA SE PAMTI: Duci SRUŠIO čoveka koji je održao čas Mareju i postigao NAJVEĆI uspeh u karijeri (FOTO)

14.03.2017. 02:02
Dušan Lajović
Dušan Lajović / Izvor: Profimedia
Meč u Indijan Velsu trajao 147 minuta.

Dušan Lajović je napravio najveći uspeh karijere na jednom Masters turniru. Srpski teniser se plasirao u 4. kolo turnira u Indijan Velsu, pobedivši Vaseka Pospišila iz Kanade. Posle 147 minuta igre, Lajović je slavio sa 2:1 (6:7, 6:3, 7:5) i tako izjednačio na 1:1 u međusobnim okršajima. Protivnik u osmini finala biće mu Pablo Kareno-Busta koga je jednom već pobedio, pre dve godine u Nici. Španac je trenutno na 23. mestu na ATP listi, a Lajović na 106. poziciji. Razlika na listi je velika, ali ne sme da se zaboravi ni da je Lajović eliminisao Pospišila koji je izbacio Endija Mareja.

KAKVA RADOST NA KRAJU: Novak i Viktor bili na ivici provalije, a onda je usledio VELIKI preokret (VIDEO)

SVE ZNA, SVE MOŽE: Nole pokazao da je MAJSTOR i u OVOM sportu (FOTO)

Lajović je izgubio prvi set posle velike borbe u kojoj su oba tenisera odlično servirala. Jedinu šansu za brejk imao je Pospišil u četvrtom gemu pri vođstvu od 2:1, ali je naš teniser uspeo da se izvuče. Ipak, Kanađanin je imao više koncentracije u taj-brejku koji je rešio u svoju korist rezultatom 7:4. Sredinom drugog seta se činilo da Lajović klizi ka brzom porazu. Pospišil je načinio brejk za 3:2, ali je Srbin odmah uzvratio istom merom i izjednačio na 3:3. Bio je to sam početak serije od četiri uzastopna gema trećeg reketa Srbije. Lajović je pri rezultatu 5:3 uspeo da realizuje tek šest set loptu za izjednačenje u setovima posle ukupno sata i 32 minuta igre.

U trećem setu, Lajović je izgubio gem na svoj servis, i Pospišil je poveo sa 5:3. Duci se veoma brzo vratio i sa četiri vezana gema došao do verovatno najveće pobede u karijeri.

ATP INDIJAN VELS: Zimonjić bez borbe u četvrtfinalu (FOTO)