DEJVIS KUP: Đere doneo radost navijačima, Srbija osvojila prvi bod (FOTO)

14.09.2018. 17:21
Laslo Đere
Laslo Đere / Izvor: Profimedia
Meč je odigran u četiri seta.

Srpski teniser Laslo Đere pobedio je indijskog tenisera Ramkumara Ramanatana u prvom meču u Kraljevu, gde se selekcija Srbije bori za plej-of Svetske grupe Dejvis kupa. Rezultat na kraju bio je 3:1, po setovima 3:6, 6:4, 7:6 (7:2), 6:2.

PROGOVORIO NADALOV STRIC: Otkrio ŠOKANTNE detalje iz Rafinog života (FOTO)

Novak sa DVE REČI zapalio Tviter! Pa, ISPOVEST: Evo zašto sam pao, pa ponovo počeo da osvajam trofeje (FOTO)

Đere je poveo sa 30:0 na servis protivnika, ali se Ramanatan vratio i osvojio prvi gem. Na svoj servis, Đere je osvojio gem bez izgubljenog poena. U nastavku izgleda da se srpski teniser povredio, odnosno nezgodno stao i izvrnuo skočni zglob pa je rival poveo 3:2. Osvojio je prvi set Indijac 6:3, ali je u nastavku Đere bio koncentrisaniji.

Prvi brejk u drugom segmentu igre viđen je na samom kraju, ispostaviće se da je bio dovoljan Đereu za osvajanje seta i izjednačavanje u setovima – 6:4.

To mu je pomoglo da na startu trećeg seta nastavi u istom ritmu pa je oduzeo protivniku još jedan servis gem i poveo 2:0. Međutim, Ramanatan je popravio igru i uspeo da stigne rezultat pa i da izjednači. Na kraju je set otišao u taj-brejk iz kojeg je bolji izašao srpski teniser 7:2.

U četvrtom setu Ramanatan je vodio 2:1, u narednom je imao dve brejk lopte koje srpski teniser spašava, a potom i oduzima servis rivalu i potvrđuje svoje servis gem za 4:2. Usled pada u igri indijskog tenisera, Đere stiže i do četvrtog gema za redom i nadomak je osvajanja meča - 5:2.

Đere je iskoristio prvu meč loptu i slavio sa 6:2.