PORAZ SRBIJE: Sada ništa ne zavisi od Đokovića i družine

27.11.2021. 20:39
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters
Sve rešeno u taj-brejku trećeg seta.

Dejvis kup reprezentacija Srbije poražena je od Nemačke u meču duibloova. Kravic i Puc posle tri seta velike borbe savladali su Novaka Đokovića i Nikolu Ćaćića sa 2:1 (7:6 (7:5), 3:6, 7:6 (7:5) posle dva sata i 13 minuta. Ovim porazom Srbija nije izgubila šansu da čak i kao prvoplasirana ode u četvrtfinale ako Austrija sutra savlada Nemačku. U slučaju pobede Nemaca, Srbija može i kao jedna od dve najbolje drugolasirane selekcije da ode u četvrtfinale, ali je za to potrebno da se poklopi nekoliko rezultata.

SRBIJA - NEMAČKA UŽIVO: Đoković - Štruf 1:0 (6:2, 2:1)

VELIKA ŠTETA: I on je svestan da izostanak Novaka Đokovića sa Australijan opena ne bi bio dobar za sport

SLABI KRAJINOVIĆ PORAŽEN: Nemačka POVELA protiv Srbije

Prvi set doneo je mnogo uzbuđenja. Oba dubla su krenuli sigurno na svoj servis, da bi Kravic i Puc uspeli da naprave brejk u četvrtom gemu. Ipak, Đoković i Ćaćić su odmah uzvartili ribrejkom da bi zatim svaki dubl čuvao svoj servis pa se tišlo u taj-brejk. U njemu su Kravic i Puc uspeli da naprave jedan mini brejk koji im je bio dovoljan da osvoje prvi set. U drugom setu je sve bilo prilično mirno do sedmog gema. Oba dubla su bili sigurni na svoj servis da bi Nemci stigli do brejk lopte u sedmom gemu koju nisu iskoristili i odmah je stigla kazna. Đoković i Ćaćić su već u narednom oduzeli Nemcima servis i zatim ga potvrdili za izjednačenje u setovima.

U odlučujućem setu Srbija je već u trećem gemu stigla do brejka i došla do velike prednosti od 4:2. U sedmom gemu je Srbija imala još jednu brejk priliku koju su Nemci spasili, a zatim u osmom uspeli da vrate brejk i izjednače na 4:4. U nastavku su Đoković i Ćaćić imali dve prilike da oduzmu servis Nemcima u 11. gemu, ali nisu uspeli u tome i otišlo se u taj-brejk. U njemu su Nemci kao i u prvom setu bolje počeli, uspeli da naprave jedan mini brejk više što im je bilo dovoljno da ostvare pobedu.

Tenisku reprezentaciju Srbije očekuje meč u dublu protiv Nemačke, koji bi mogao da odluči koja od ove dve zemlje nastavlja svoje učešće u ovogodišnjem Dejvis Kupu.

U prvom meču dana Filip Krajinović poražen je od Dominika Kepfera sa 2:0, dok je Novak Đoković pobedom u dva seta doneo poravnanje Srbiji, i tako dvoboj uveo u majstoricu.

Dubl Srbije predstavljaće Novak Đoković i Nikola Ćaćić, dok za Nemce nastupa tandem Kravic/Puec.

Podsećamo, Srbija je dan ranije slavila protiv Austrije sa maksimalnih 3:0, dok Nemcima tek predstoji susret sa istim rivalom.

Pobedom u dublum, Srbija će obezbediti prvo mesto u grupi, dok bi uz poraz , za pomenuto prvo mesto morala da osluškuje rezultat susreta Austrija - Nemačka. Čak i kao drugoplasirana bi mogla dalje, ali za to je potrebno da se poklope sve kockice.

Najnovije vesti o prvom reketu sveta čitajte ovde - NOVAK ĐOKOVIĆ.

6:7
Nemačka je stigla do pobede protiv Srbije.
6:6
Taj-brejk odlučuje o pobedniku meča.
5:6
Nemačka osvaja gem, Srbija servira za ostanak u meču.
5:5
Uspeva Srbija da osvoji gem i prekine seriju Nemaca.
4:5
Ekspresan gem za Nemce.
4:4
Vratili su Nemci brejk i izjednačili.
4:3
Imala je Srbija brejk loptu, ali su Kravic i Puc uspeli da je spasu i osvoje gem.
4:2
Čuva Srbija brejk prednosti.
3:2
Uspevaju Kravic i Puc da osvoje gem na svoj servis.
3:1
Potvrdila je Srbija brejk.
2:1
Pravi Srbija brejk i stiže do vođstva.
1:1
Asom Đokovića Srbija dolazi do izjednačenja.

TREĆI SET

6:3
Srbija je izejdnačila u setovima 1:1.
5:3
Nemci misu uspeli, ali Srbija jeste. Đoković i Ćaćić prave brejk sa nulom i serviraju za izjednačenje u setovima.
4:3
Morali su Đoković i Ćaćić da spasavaju brejk loptu, ali su na kraju uspeli da osvoje gem.