DEJVIS KUP: Hrvatska u polufinalu, protivnik će joj biti Amerika

08.04.2018. 18:29
Marin Čilić
Marin Čilić / Izvor: Profimedia
Mečevi će se igrati od 14. do 16. septembra.

Teniseri Hrvatske plasirali su se u polufinale Svetske grupe Dejvis kupa, pošto su u Varaždinu pobedili Kazahstan rezultatom sa 3:1. Odlučujući treći poen domaćima je doneo Marin Čilić pobedom protiv Mihaila Kukuškina rezultatom 6:1, 6:1, 6:1.

SUŽAVA SE KRUG ODABRANIH: Poznat još jedan polufinalista Dejvis kupa, branilac titule sve bliži novom trofeju

POTEZ KOJI SU MNOGI PRIŽELJKIVALI: Novak pozvao Vajdu da se vrati, Slovak je imao spremljen odgovor

Prvog dana takmičenja Čilić je posle tri seta pobedio Dmitrija Popka, a Kazahstan je izjednačio pobedom Mihaila Kukuškina protiv Borne Ćorića u četiri seta. Ivan Dodig i Nikola Mektić su u dublu pobedili Timura Kabibulina i Aleksandra Nedovjesova posle četiri seta. Peti meč neće biti odigran, a zanimljivo je da teniseri Hrvatske nemaju poraz u Dejvis kupu na šljaci od 2013. godine.

Hrvatska će u polufinalu, od 14. do 16. septembra, igrati protiv selekcije SAD, koja je u četvrtfinalu bila bolja od Belgije.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.