DEJVIS KUP: Rusija korak od finala - Rubljov PRESLIŠAO Nemca!

04.12.2021. 15:22
Andrej Rubljov
Andrej Rubljov / Izvor: Reuters
Ubedljivo.

Teniska reprezentacija Rusije nalazi se na pobedu od plasmana u finale Dejvis kupa, pošto je u prvom meču ovih selekcija Andrej Rubljov pobedio Dominika Kepfera rezultatom 2:0 (po setovima 6:4, 6:0) za manje od sat vremena.

ŠPANCI ZAČUĐENI PORAZOM SRBIJE OD HRVATSKE: Imate Đokovića, najboljeg u istoriji i ništa više

OGLASIO SE I NOVAKOV TRENER: Ivanišević presrećan zbog pobede Hrvatske (FOTO)

BILO MU JE TEŠKO: Đoković u besu šutnuo torbu i psovao (VIDEO)

Samo 49 minuta provedenih na terenu trebalo je petom teniseru sveta da dođe do važnog trijumfa, a u prvom setu mu je bio dovoljan jedan brejk.

Načinio ga je u trećem gemu ovog perioda i do kraja rutinski sačuvao svoj servis za vođstvo od 6:4.

Šišanje Kepfera "na nulu" usledilo je u drugom setu, pošto je Rubljov prepustio samo 10 poena Dominiku, ne dozvolivši mu da osvoji nijedan gem!

U drugom meču između Rusije i Nemačke, na megdan izlaze drugi teniser ATP liste Danil Medvedev i Jan-Lenard Štruf. Najbliži pratilac prvog reketa sveta Novaka Đokovića ima priliku da već posle singlova donese svojoj zemlji plasman u finale, gde ih čeka selekcija Hrvatske koja je eliminisala Srbiju.

Sve vesti vezane za Novaka Đokovića pročitajte na OVOM linku.

Pogledajte kako izgleda Zoe Tauran, devojka Rišaira Živkovića.