TRILER U MADRIDU: Srbija u dramatičnoj završnici savladala Kazahstan, Hrvatska sledeća

01.12.2021. 21:26
Nikola Ćaćić i Novak Đoković
Nikola Ćaćić i Novak Đoković / Izvor: Profimedia
Đoković i družina u petak u polufinalu.

Dejvis kup reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale tog takmičenja pošto je u Madridu savladala Kazahstan ukupnim rezultatom 2:1, pošto su u odlučujućem meču dublova Novak Đoković i Nikola Ćaćić savladali Andreja Golubjeva i Aleksandra Nedovjesova sa 2:1 (6:2, 2:6, 6:3) posle sat i 39 minuta igre. U polufinalu koje se igra u petak Srbija će igrati protiv Hrvatske.

NADAL SE VRAĆA NA TEREN: Otkrio i da li PLANIRA da igra u Melburnu

VELIKO IZNENAĐENJE: Slavna teniserka (30) otišla u penziju

PORUKA IZ AUSTRALIJE ZA ĐOKOVIĆA: Ne ucenjujemo Novaka, ali...

Već na startu meča je Srbija imama brejk loptu koju je Kazahstan uspeo da spasi i stigne do prvog gema. Ipak, Đoković i Ćaćić su propušteno nadoknadili sa dva uzastopna brejka u petom i sedmom gemu i zatim osvojili prvi set. Situacija se obrnula u drugom setu. Kazahstanci u četvrtom gemu stigli do brejka iskoristivši četvrtu šansu, da bi već u narednom Srbija propustila priliku da vrati brejk. Naredna dva gema nisu donela brejk prilike da bi u osmom Kazahstanci iskoristili prvu šansu i stigl ido izjednačenja u setovima.

Odlučujući set počeo je prilično mirno u kojem su oba dubla čuvala svoj servis u prva četiri gema. Ipak, prvu brejk loptu je imala Srbija i uspela da je iskoristi i potom potvrdi za vođstvo od 4:2. Uspeo je Kazahstan da prkeine seriju Srbije osvojenim gemom, ali je u devetom gemu Srbija dočekala novu šansu i iskoristila treću brejk, set i meč loptu za veliki trijumf i zakazan polufinalni susret sa Hrvatskom.

Srbija i Kazahstan igraju meč odluke u četvrtfinalu Dejvis kupa. Prvo je Kukuškin pobedio Miomira Kecmanovića rezultatom 2:1 u setovima, a onda je Novak Đoković izjednačio rezultat u pobedama. Prvi reket sveta savladao je Aleksandra Bublika 2:0.

U duelu dublova sreću se Novak Đoković i Nikola Ćaćić na srpskoj strani, a protivnici su im Andrej Golubev i Aleksandar Nedovjesov.

Pobednička reprezentacija u polufinalu Dejvis kupa se sreće sa Hrvatskom koja je prošla Italiju dan ranije.

Tok meča:

6:3
Srbija brejkom dolazi do pobede i plasmana u polufinale.
5:3
Vrlo siguran gem Srbije, a Kazahstan servira za ostanak u meču.
4:3
Imala je Srbija 30:0 na servis Kazahstanaca koji su ipak uspeli da se izvuku iz potencijalno teške situacije.
4:2
Uspela je Srbija da potvrdi brejk.
3:2
Stiže Srbija do brejk u odlučujućem setu.
2:2
Srbija laganim gemom stiže do izjednačenja.
1:1
Srbija izjednačuje.
0:1
Kazahstan otvara treći set osvojenim gemom.

TREĆI SET

2:6
Igraće se treći set, Kazahstan je izjednačio na 1:1.
2:5
Kazahstan stiže nadomak osvajanja seta.
2:4
Prekida Srbija seriju Kazahstanaca.
1:4
Imala je Srbija priliku da odmah vrati brejk, ali je Kazahstan ipak osvojio gem.
1:3
Najlošiji gem od starta meča. Kazahstan je imao četiri brejk lopte i četvrtu je iskoristio.
1:2
Dobri servisi Kazahstancima donose drugi gem.
1:1
Lako Srbija dolazi do gema.
0:1
Kazahstan osvaja prvi gem u drugom setu.

DRUGI SET

6:2
Osvaja Srbije prvi set.
5:2
Drugi brejk uspeva da napravi Srbije i sada servira za osvajanje prvog seta.
4:2
Potvrđuje brejk Srbija.
3:2
Od starta meča je mirisalo na brejk i Srbija je u petom gemu uspela da oduzme servis Kazahstancima.
2:2
Siguran gem Srbije.
1:2
Ponovo je Srbija uspela da pritisne servis Kazahstanaca, ali su ipak uspeli da osvoje gem.