DEJVIS KUP: Sve je gotovo! Španija po šesti put osvojila Salataru

24.11.2019. 21:18
Dejvis kup reprezentacija Španije
Dejvis kup reprezentacija Španije / Izvor: Reuters
Crvena furija bolja od Kanade na domaćem terenu.

Reprezentacija Španije osvojila je prvi Dejvis kup koji se igrao u novom formatu, pobedom nad Kanadom u finalu u Madridu. Crvena furija je do salatare došla već posle dva singl meča, pa nije bilo potrebe da se igra dubl koji je zato otkazan.

KUGLICE SU IZVUČENE: Održan žreb za Dejvis kup 2020. godine

OVO NISTE MOGLI NI DA ZAMISLITE: Nole i Rafa se UDRUŽILI! Evo i protiv KOGA!

SLATKA JE K'O STRAĆATELA: Devojka Lautara Martineza je S*KS BOMBA o kojoj bruji Italija (FOTO)

Prvi meč dana odigrali su Roberto Bautista-Agut i Feliks Ože-Alijasim, a ukupnu prednost od 1:0 svojoj reprezentaciji doneo je Španac koji je slavio sa 2:0 (7:6, 6:3) posle 110 minuta igre.

Tokom prvog seta teniseri nisu uspeli da oduzmu servis protivnika, a jedinu brejk loptu propustio je Kanađanin pri vođstvu od 4:3. Taj deo igre je potom rešen u taj-brejku koji je sa pet vezanih poena osvojio Bautista konačnim rezultatom 7:3.

Španac je potom fenomenalno nastavio da igra i u drugom setu na čijem je početku poveo sa 3:0. Međutim, Ože je uspeo da vrati brejk i da smanji na 3:2, ali u trenutku kada je servirao za izjednačenje pretrpeo je novi brejk. Posle tog šoka mladi kanadski teniser nije mogao da se vrati u meč i Bautista-Agut je rutinski priveo meč kraju.

Konačnu pobedu Špancima i novu, šestu titulu u Dejvis kupu doneo je najbolji teniser sveta Rafael Nadal koji je rezultatom 2:0 (6:3, 7:6) savladao Denisa Šapovalova posle jednog sata i 57 minuta borbe.

Nadal je prvi set u svoju korist rešio bez ikakvih problema, jer nijednom nije rivalu dao priliku za brejk, a on je imao po jednu u svakom od prva tri servis gema Kanađanina. Ipak, iskoristio je tek treću brejk loptu, ali to mu je bilo dovoljno da mirno privede set kraju.

Drugi set, a samim tim i kompletno finale rešeno je u taj-brejku. Tokom celog seta Nadal je spasio jednu, a Šapovalov tri brejk lopte, pa se došlo do 13. gema u kom je "kralj šljake" iskoristio treću meč loptu i slavio rezultatom 9:7.

Pogledajte kako izgleda Malena, glumica u filmovima za odrasle koja je bila u vezi sa Marijom Balotelijem.

TERZIĆ ODBRUSIO HRVATIMA: Tenk nema veze sa ratom, a regionalna liga nije izvodljiva

GOLOVI NAJBOLJA PREPORUKA: Tri BOGATA kluba jure Sadika!

SVE OČI SU UPRTE U NJEGA: Umesto pokojnog Šabana, na Veljkovu i Bogdaninu svadbu je došao ON (FOTO)

KAKVA ČAST ZA VELJKA I BOGDANU: Na svadbu veka je došao i LEGENDARNI košarkaš (FOTO)

I ON JE MEĐU ZVANICAMA: Cecin bivši dečko stigao na svadbu veka (FOTO)