Utorak 19. mar 2024.
Novak Đoković

AUSTRALIJAN OPEN: Srbi POLOVIČNI na startu! Viđena dva uzbudljiva meča

Moglo je biti bolje, ali i gore.

Počeo je prvi teniski Gren slem (doduše po mnogima nezvanični, jer je Novak Đoković oteran sa takmičanja) u sezoni. Već su dvojica Srba izašli na teren u Melburnu i ostvaren je polovičan učinak. Dušan Lajović je prošao u drugo kolo Australijan opena, dok Laslo Đere nije.

OSTVARILE SE CRNE SLUTNJE: Novak Đoković TRI godine ne sme da uđe u Australiju

OD POČETKA JE BIO UZ NOVAKA: Hrvat OVIM REČIMA zapušio usta Australijancima

VIDI SE NOVAK ĐOKOVIĆ: Isplivao snimak sa aerodroma, svima pažnju privuklo ono što se NA KRAJU DESILO (VIDEO)

Laslo Đere je poražen od Denisa Šapovalova (3:1), iako je imao sjajnu priliku za bolji rezultat. Dušan Lajović slavio protiv Martona Fucoviča (3:2). Oba meča su bila izuzetno uzbudljiva.

Đere je protiv Kanađanina Šapovalova (14. nosioca), već u prvom gemu napravio brejk. Čuvao sve do 10. gema, kada je i servirao za set. Denis je spasao dve set lopte i na kraju osvojio taj, ali i sledeći set.

U trećem setu, Đere je opet zaigrao dobro napravio je brejk na samom početku pa je slavio sa 6:3, što ih je odvelo u četvrti set.

U četvrtom setu, Đere je izgubio svoj servis u šestom gemu, ipak, u devetom je uspeo da vratio brejk. Izjednačio je na 5:5, a potom je i napravio brejk za 6:5. Imao je Srbin svoj servis za set, ali Šapovalov je uspeo da se isčupa i na kraju je slavio u taj-brejku sa 7:6.

Za razliku od Đerea, Dušan Lajović je uspeo da slavi u uzbudljivom meču.

On je u prvom setu napravio dva brejka i slavio je sa 6:3, Mađar jeuzvratio u drugom setu, gde je napravio jedan brejk i sačuvao je prednost do kraja, . Bilo je 6:4.

Nakon izgubljenog drugog seta, Lajović je zaigrao odličnoi i treći set je dobio sa čak 6:1, gde je napravio ponovo dva brejka.

Fučovič se nije rpedavao. Napravio je brejk na početk četvrtog seta. Dušan je uzvratio, da bi konačno odluka pala u taj-brejku, gde je Srbin poklekao.

Ipak, u odlučujućoj deonici igrao je samo Dušan Lajović. Poveo je sa 5:0, a Marton je uspeo samo da uzme počasni gem i n akraju je bilo 6:1 za Lajovića.

Najnovije vesti o prvom reketu sveta možete naći na ovom linku - NOVAK ĐOKOVIĆ.

Pogledajte kako izgleda srpska atletičarka Sara Vještica.