DRAMA SA SREĆNIM KRAJEM! Krajinović posle pravog trilera došao do prve vimbldonske pobede

28.06.2022. 20:18
Filip Krajinović
Filip Krajinović / Izvor: Reuters
Uspeo je Fića.

Srpski teniser Filip Krajinović došao je do prvog trijumfa na Vimbldonu ikada! Momak iz Sombora je bio bolji od Jiržija Lehecke 3:2 (5:7, 6:4, 6:7, 7:6, 6:4) za tri sata i 51 minut igre i obezbedio drugo kolo najprestižnijeg turnira na svetu.

MUKE RAFINE: Španac teže od očekivanog prošao prvo kolo Vimbldona

NOVAK NA TERENU: Đoković trenirao sa Sinerom, ostaje na Vimbldonu

NOVAK ZAGRMEO NA US OPEN: On nije vakcinisan, a može da igra - GDE JE LOGIKA!?

Od podloge koju ne podnosi do možda i omiljene na turu! Posle finala Kvinsa, Krajinović je uspeo da pobedi još jedan meč na travi.

Prvi set je bio potpuno izjednačen, igrači su bili sigurni na svoj servis, svega jedna brejk lopta u prvih 11 gemova. A onda kada se činilo da ćemo geldati taj-brejk, Filip je odigrao užasan servis gem i predao protivniku prvi set.

Ni drugi deo nije počeo po meri srpskog tenisera, Lehecka je napravio brejk i poveo sa 2:0. Ipak, u narednom gemu je Krajinović uzvratio, da bi nedugo zatim i potpuno preokrenuo situaciju u setu i mirno priveo ovaj deo igre kraju.

Treći set je bio pravi rolerkoster, Filip je bolje počeo, Lehecka se vratio poveo, da bi Krajinović ponovo sve vratio u egal i set je rešen posle taj-brejka.

I u 13. gemu seta igrači su se smenjivali u vođstvu, a staloženiji je bio Čeh i stekao prednost u setovima.

U četvrtom setu, Krajinović je bio na rubu poraza, pošto je Lehecka servirao za meč. Na sreću našeg igrača nije to dobro uradio, Filip se vratio i zakazao novi taj-brejk. Tamo je uspeo da uzvrati protivniku i sve je bilo spremno za peti set.

Njega je bolje započeo srpski predstavnik, brejkom u petom gemu, ali je istom merom Jirži uzvratio u narednom.

Ključni momenat dogodio se u 10. gemu, kada je na brejk lopti Lehečka izbacio loptu u aut. Filip je servirao za pobedu i u tome bio uspešan.

Krajinović će u narednom kolu igrati sa Australijancem Nikom Kirjosom.

Najnovije vesti iz sveta tenisa možete naći OVDE.

BONUS VIDEO: Pogledajte umeće Dilete Leote sa loptom