DRAMA U PET ČINOVA: O DVOBOJU Krajinovića i Medvedeva danima će se pričati u Melburnu

13.02.2021. 08:11
Filip Krajinović
Filip Krajinović / Izvor: Profimedia
Meč trajao više od tri sata.

Filip Krajinović eliminsan je u trećem kolu Australijan Opena posle velike brobe i pet neverovatnih setova  u duelu sa Danilom Medvedevim. Rus je slavio sa 6:3, 6:3, 4:6, 3:6, 6:0  posle tri sata i šest minuta igre.

TO SE ČEKALO: Oglasio se Novak! Ova VEST neće obradovati Đokovićeve navijače!

KO JE TEBE ŠTA PITAO: Kirjosu opet došla ŽUTA minuta! Ničim izazvan počeo da PRIČA o Novaku!

BILO JE UŽIVANJE, ĐOKOVIĆA NIJE BILO BRIGA: Evo šta je još Vilander rekao o Noletovoj POBEDI i POVREDI

Medvedev je meč otvorio brejkom u prvom gemu, bez problema zadržao prednost. Krajinović nije imao nijednu brejk loptu, a bez svog servisa ponovo je ostao u devetom gemu, pa je Rus rutinski osovjio prvi set sa 6:3.

Ni u drugom Rus nije imao mnogo problema, brzo je poveo  5:2. Krajinović je imao dve brejk lopte na 5:3, kada je Medvedev servirao za 2:0 u setovima, ali je Filip dva puta pogrešio i Rus je to neutralisao i osvojio i drugi set sa 6:3.

Potom je Srbin uzvratio udarac. Krajinović je napravio brejk u trećem setu i poveo 3:1, ali je odmah ispustio svoj servis i Medvedev je vratio brejk. Pri rezultatu 4:3 Krajinović je ispustio dve brejk lopte, a onda u devetom gemu spasio tri brejk lopte. Medvedev je pri rezultatu 5:4 za Krajinovića servirao za ostanak u setu, ali Filip pravi brejk i osvaja treći set.

Nastavio je srpski teniser gde je staio u trećem setu. Na startu je spasao dve brejk lopte, potom napravio brejk za 3:1, pa je u narednom gemu taj brejk i potvrdio za 4:1. Sačuvao je prednost do kraja i dobio set za izjednačenje u meču na 2:2.

Medvedev je furiozno počeo odlučujući deo igre. Odigrao je odličan gem na servis Krajinovića i uz dobijena svoja dva servis gema poveo 3:0. NIje više Filip imao snage. Sa još dva gema favorizovani Rus dolazi na gem od pobede, do koga dolazi na servis Krajinovića za 6:0.

Naredni rival Medvedevu biće Amerikanac Mekenzi Mekdonald 192. igrač sveta, koji je savladao Južnoafrikanca Harisa 7:6 (9:7), 6:1, 6:4.