FURIOZNI NADAL: Rafa POČISTIO Sonega za osminu finala Vimbldona!

02.07.2022. 21:54
Rafael Nadal
Rafael Nadal / Izvor: Reuters
Kao u najboljim danima.

Španski teniser Rafael Nadal uspešno se plasirao u osminu finala Vimbldona nakon rutinske pobede nad italijanskim teniserom Lorencom Sonegom. Španac je slavio u tri seta (6:1, 6:2, 6:4) nakon jednog sata i 58 minuta igre.

NIJE MOGLO BOLJE: Poznato kada Đoković izlazi na teren!

KRAJ ZA ANDREU: Srpkinja poražena na startu juniorskog Vimbldona

MEGASENZACIJA: Najveći favorit za vimbldonski pehar je ELIMINISAN!

Popularni ”Bik sa Majorke” furiozno je ušao u ovaj meč, servirao je ”bez greške”, dok mladi Italijan nije imao nikakav odgovor.

Najbolje o igri Španca govori rezultat prvog seta u kojem je protivniku dozvolio samo jedan gem.

Drugi set bio je odigran po istom receptu, Nadalovom.

Španac je radio sve što je potrebno, čekao je i iskorišćavao svaku grešku protivnika, a ta brojka nije bila mala.

Uspeo je Sonego da uzme svega jedan gem više nego u prethodnom setu.

Nadal je treći set otvorio brejkom. Nakon kratke pauze zbog zatvaranja krova, meč je nastavljen, a pri rezultatu 4:3, desilo se ono što nismo očekivali. Sonego je sa nulom uspeo da ”brejkne” Nadala.

Međutim, kaomda je ruka zadrhtala Italijanu i Rafa je odmah uspeo da povrati izgubljeni brejk i meč rutinski provede kraju.

Nadal će u osmini finala igrati protiv Holanđanima Van de Zašulpa, koji je ranije savladao Francuza Gaskea sa 3:1 u setovima.

BONUS VIDEO: Pogledajte zavodljivi ples srpske teniserke Nine Stojanović