07.11.2019. 09:49
Nina Stojanović
Nina Stojanović / Izvor: Profimedia
Uspešna i Danka Kovinić.

Srpske teniserke imale su polovičan učinak u mečevima osmine finala ITF turnira u kineskom gradu Šenženu. Nina Stojanović je opravdala ulogu favorita protiv domaće predstavnice Čeng Liu i za 64 minuta pobedila je 6:1, 6:4, dok je Japanka Kurumi Nara eliminisala Nataliju Kostić rezultatom 6:2, 6:4 za sat i 43 minuta igre.

NEXTGEN FINALE: De Minaur savladao Kecmanovića (FOTO)

NEOČEKIVANO: Novak SILNO želi jednu stvar koju Federer ima (FOTO)

UHVATILI GA U NEZGODNOM TRENUTKU: Kecmanović GO u kadi, KAMERA sve zabeležila (VIDEO)

Stojanovićeva, trenutno 86. igračica sveta, ekspresno je dobila prvi set protiv 580. na WTA listi, ali se u drugom opustila i Kineskinji je dozvolila da joj tri puta oduzme servis. Ipak, kod vođstva domaće igračice 4:3 Srpkinja je napravila brejk, potom još jedan i obezbedila mesto u četvrtfinalu.

Kostićeva, trenutno 168. na svetu, lako je izgubila od Nare, koja je u prvom setu napravila dva, a u drugom jedan brejk. Srpkinja je samo u šestom gemu drugog seta imala brejk lopte, ali nije iskoristila šest prilika da oduzme servis protivnici i vratio se u meč.

Takmičenje u Šenženu nastavlja Crnogorka Danka Kovinić, koja je savladala Kineskinju Fang Jing Ksun 7:5, 6:4. U borbi za mesto u polufinalu sastaće se sa prvim nosiocem Šuai Peng, koja je eliminisala Slovenku Dalilu Jakupović 6:1, 6:0.