JOŠ JEDNO ČUDO U PARIZU: Eliminisana NAJVEĆA PRETNJA Đokoviću!

09.06.2021. 00:01
Rolan Garos
Rolan Garos / Izvor: Profimedia
Neočekivano.

Grčki teniser Stefanos Cicipas je uspeo da se plasira u polufinale Rolan Garosa nakon što je u tri seta savladao favorizovanog drugog tenisera sveta Rusa Danila Medvedeva sa 3:0 (6:3, 7:6 (3), 7:5) u setovima.

SENZACIJA U PARIZU: Poznat prvi polufinalni par na Rolan Garosu!

ĐOKOVIĆ GA UOPŠTE NE ZANIMA: Dok Novak gine na terenu Rafa igra "Ne ljuti se čoveče"

SJAJNA ODLUKA ORGANIZATORA: Novaka će ovo veoma OBRADOVATI!

Ofanzivno je krenuo Grk u prom setu u kojem je uspeo da dva puta oduzme servis drugom teniseru sveta i na taj način osvoji prvi set.

U drugom setu Medvedev je uspevao da nametne svoj ritam igre samo u pojedinim poenima, razmene su bile sve duže, uspeo je Cicipas i u drugom setu da dođe do brejka ali se ruski teniser ubrzo vratio u set koji je došao do taj-brejka koji je ubedljivim rezultatom dobio Stefanos (7:3).

Činilo se da se Medvedev vraća u trećem setu, bio je dominantniji u razmeni, kombinovan je udarcima a naročito drop šotovima.

Imao je Rus i brejk prednosti u trećem setu od 4:2, međutim Grk nije dozvolio da se ovaj meč uvede u četvrti set.

Ekspresno je vratio brejk. Pri rezultatu 6:5,kada se činilo da ćemo ponovo ući u taj-brejk, veliki pad koncentracije u igri Medvedeva koji je ispustio prednost u svom servis gemu od čak 40:0. Prepustio je narednih pet poena Cicipasu koji je po treći put u karijeri došao do polufinala gren slem takmičenja.

Ovo je takođe očakšavajuća vest za srpskog teniser Novaka Đokovića kome je upravo Danil Medvedev bio najveća pretnja za preuzimanje prve pozicije na ATP listi.

Taj scenario je bio moguć da je Medvedev osvojio trofej Na pariškoj šljaci. Međutim nakon ovog poraza, Novakovo prvo mesto se ne dovodi u pitanje.