KECMANOVIĆ PREŽIVEO FAVORITA: Srbin IZNENADIO Španca u Sinsinatiju!

16.08.2022. 23:45
Miomir Kecmanović
Miomir Kecmanović / Izvor: Profimedia
Miomir nakon duge borbe u narednom kolu...

Srpski teniser Miomir Kecmanović uspeo je da se plasira u šesnaestinu finala turnira u Sinsinatiju pošto je u prvom kolu savladao favorizovanog Pabla Karenja-Bustu rezultatom 1:6, 7:5 i 7:6 (4).

TROICKI BEZ DILEME PRED START DEJVIS KUPA: Ambicija je samo jedna

KAKO BEZ NJEGA: Australija bez Nika Kirjosa u Dejvis Kupu

POSLE GREN SLEMOVA NE INTERESUJE GA NI BROJ 1: Nadal u svom stilu - "Zdravlje mi je najvažnije"

Prvi set je bio izuzetno slab za Kecmanovića, kao da je Karenjo-Busta koji je pre par dana osvojio Montreal samo nastavio u istom tempu danas u Sinsinatiju.

Kecmanović nije imao mnogo šanse u prvom setu, a Busta je sve svoje šanse koristio, osvojio čak osam poena na drugi servis Kecmanovića od 11, koliko je puta morao da servisa drugi servis srpski teniser.

Probudio se srpski teniser u drugom setu, kada je dva izuzetno teška gema na razliku, prvi dobio Kecmanović, drugi Busta koji je spasao čak četiri brejk lopte.

U petom gemu je Miša spasio dve, pa u 11. je spasio još tri, da bi u narednom gemu na servis Španca uspeo da iskoristi drugu set loptu i da izjednači rezultat.

U drugom je servis bio daleko bolji.

Odlučujući set je bolje počeo španski teniser, trenutno 14. na ATP listi. Iskoristio je prvu brejk loptu, poveo sa 2:0, održavao prednost do 4:2 kada je Kecmanović napravio brejk, malo je falilo bez izgubljenog poena. I u narednom gemu je spasio tri brejk lopte, Busta je bio blizu osvajanja meča, a onda je uzvratio Kecmanović pri rezultatu 6:5 za njega na servis Buste, imao je meč loptu koju je španski teniser neutralisao.

Otišli smo u taj-brejk, a tamo je opet Karenjo-Busta imao prednost, imao je 3:1 i opet se Kecmanović vratio. Stigao je srpski teniser do dve meč-lopte, iskoristio prvu za plasman u narednu rundu, gde ga čeka duel protiv Janika Sinera, koji je i deseti nosilac ovog turnira.

BONUS VIDEO: Pogledajte najbolji ritern u istoriji tenisa