KECMANOVIĆ OSVETIO ĐEREA I ZAKAZAO MEGDAN SA NOVAKOM: Miša u trećem kolu Vimbldona

29.06.2022. 16:45
Laslo Đere
Laslo Đere / Izvor: MN Press
Jači je Srbin.

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u treće kolo Vimbldona posle trijumfa nad Čileancom Alehandrom Tabilom 7:6 (4), 7:6 (3), 3:6, 6:3 za dva sata i 57 minuta igre.

NIJE KENGUR TAJ NIVO: Đoković rutinski savladao Kokinakisa za plasman u treće kolo

NADAL O KONTAKTU SA BERETINIJEM: Pojedinac sam bira da li želi da se testira

SERENA ISPALA: Vilijamsova izgubila "dobijeni" meč

Što nije uspeo Laslo Đere pre dva dana jeste Kecmanović danas. Bio je odličan u ključnim trenucima setova i zakazao duel sa Novakom Đokovićem u narednoj rundi.

Već u prvom gemu je Miša imao čak četiri brejk lopte, Tabilo se izvukao, osvojio taj gem i na neki način stekao blagu psihološku prednost. Nošen tom situacijom je i prvi došao do brejka na meču. Igrao se sedmi gem kada je oduzeo servis protivniku. Potom je i potvrdio brejk poveo sa 5:3 i bio na korak od seta.

Na servis Kecmanovića imao je dve set lopte nije ih iskoristio i morao je u sledećem gemu da traži put ka setu.

To nije dobro uradio, odigrao je jako loš gem i brejk je vraćen. Set je otišao u taj brejk.

Miša je bio odličan i poveo sa 1:0 u setovima.

U drugom delu meča su ponovo igrači razmenili po jedan brejk i ponovo smo gledali trinaesti odlučujući gem.

Kao i u prethodnom setu, Kecamnović je bio pravi. Napravio je seriju od 5:0 pri rezultatu 3:2 i stekao kapitalno vođstvo.

Treći set nije dobro počeo, Tabilo je napravio rani brejk i nije poklekao do kraja istog i smanjio je rezultat na 2:1.

Što je Čileanac uradio u trećem učinio je Kecmanović u četvrtom setu. Rano oduzimanje servisa protivniku i sigurna igra na servisu su bila dovoljna za plasman u treće kolo. Doduše, imao je Tabilo šansu na 5:3, ali je Miša uspeo da spasi dve brejk lopte.

Najnovije vesti iz sveta tenisa možete naći OVDE.

BONUS VIDEO: Pogledajte umeće Dilete Leote sa loptom