KRAJ ZA SRBE U MELBURNU: Viktor mučio Vavrinku, Jelena pala posle drame! (FOTO)

Viktor Troicki čestita Stanislasu Vavrinki
Viktor Troicki čestita Stanislasu Vavrinki / Izvor: Reuters
Naši teniseri neuspešni na Australijan openu ove godine.

Srpski tenis ostao je bez predstavnika u singlu već posle trećeg kola Australijan opena.

Jelena Janković poražena je posle dramatičnog meča od Ruskinje Svetlane Kuznejcove sa 4:6, 7:5, 7:9 nakon tri sata i 37 minuta borbe, dok je Viktor Troicki mučio Stanislasa Vavrinku, ali izgubio rezultatom 6:3, 2:6, 2:6, 6:7 (7).

Troicki je dobio prvi set protiv četvrtog nosioca, ali je Švajcarac digao nivo igre u naredna dva seta kada je Viktoru dozvolio ukupno četiri gema. Činilo se da će Vavrinka rutinski privesti meč kraju, servirao je dva puta za meč, ali je Troicki uspeo oba puta da produži duel i uvede ga u taj-brejk. Iako je gubio sa 5:2 u doigravanju, Srbin je uspeo da preokrene, povede sa 7:6, stigne do set lopte, ali je onda Vavrinka uzeo tri poena u nizu i priveo meč kraju. Šteta, jer Viktor je imao šansu...

OTVORIO DUŠU SRPSKIM NOVINARIMA: Nole posle svega ima samo JEDNU ŽELJU (FOTO)

Jelena Janković
Jelena Janković / Izvor: Reuters

Jelena Janković odigrala je još jedan meč u svom stilu. Izgubila je prvi set, u drugom bila u zaostatku od dva brejka (1:4), ali je uspela da preokrene i reallizuje prvu set loptu posle četiri gema u seriji (od 3:5 do 7:5).

JEDVA DOČEKAO: Pogledajte reakciju Matsa Vilandera posle Noletove eliminacije u Melburnu (FOTO)

Međutim, iako je u setu odluke dva puta imala po brejk prednosti, nije uspela da slomi otpor 10. teniserke sveta. Kuznjecova je osvojila ključni gem pri rezultatu 7:7 kada je oduzela servis Srpkinji i onda bez izgubljenog peona izborila plasman u osminu finala prvog gren slema u sezoni.

ŠOKIRANOM BEKERU JE SVE JASNO: Novak je zbog OVOGA bio OSUĐEN na poraz (FOTO)