KRAJ ZA KECMANOVIĆA: Monfils u četvrtfinalu posle velike borbe

23.01.2022. 11:23
Miomir Kecmanović
Miomir Kecmanović / Izvor: Reuters
Srpski teniser svejedno ostvario rezultat karijere na grend slem turniru.

Srpski teniser Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u četvrtfinale Australijan opena pošto je poražen od Francuska Gaela Monfilsa sa 3:0 (7:5, 7:6 (7:4), 6:3) posle dva sata i 37 minuta velike borbe. Ipak, ovo je u svakom slučaju najbolji rezultat karijere Kecmanovića na nekom grend slem turniru. Monfils će u četvrtfinalu igrati sa pobednikom meča između Pabla Karenja-Buste i Matea Beretinija.

SRPSKI TENIS IMA POTENCIJALA - DVE POBEDE: Tijana i Lola se plasirale u drugo kolo Australijan opena

AMERIKANKE ZAGORČALE ŽIVOT FAVORITKINJAMA: Kraj za dve igrače iz top 10, kao i za bivšu šampionku

PUBLIKA U DELIRIJUMU: Nik Kirjos hita ka tituli

Od starta je bilo jasno da će ovo biti vrlo neizvestan meč i to se pokazalo kada u prvih devet gemova nije bilo nijedne brejk šanse, da bi potom usledilo mnogo uzbuđenja. Kecmanović je prvo morao da spašava tri brejk i set lopte, da bi zatim propustio tri brejk prilike pa je Monfils poveo 6:5. Činilo se da će se otići u taj-brejk, ali je Monfils uspeo da iskoristi brejk šansu i osvoji prvi set. Neizvesno je bilo i u drugom setu. Kecmanović je uspeo u trećem gemu da napravi brejk, ali je Francuz uzvratio u osmom, da bi u 12. gemu Srbin spasio dve set lopte i otišlo se u taj-brejk. U njemu je Kecmanović poveo sa 4:2, ali Monfils potom osvojio narednih pet poena u nizu i poveo sa 2:0.

Tvrdo se igralo i u trećem setu. Kecmanović je u četvrtom gemu propustio dve brejk lopte, dok je Francuz iskoristio prvu u sedmom gemu i zatim potvrdi taj brejk za vođstvo od 5:3. Imao je Kecmanović servis da ostane u meču, ali je Francuz bio vrlo raspoložen, uspeo je da iskoristi drugug meč loptu i zasluženo stigne do trijumfa.