KRAJ ZA LAJOVIĆA: Kazahstanac počistio Ducija

29.06.2022. 17:45
Dušan Lajović
Dušan Lajović / Izvor: MN Press
U tri seta.

Srpski teniser Dušan lajović nije uspeo da se plasira u treće kolo Vimbldona, od njega je bio bolji Aleksander Bublik 7:6 (7), 6:2, 7:5 za dva sata i četiri minuta igre.

Spektakl na malim terenima – Mozzart i “Sport me” okupili najbolje futsalere

KECMANOVIĆ OSVETIO ĐEREA I ZAKAZAO MEGDAN SA NOVAKOM: Miša u trećem kolu Vimbldona

"NOLE ŠOU" POSLE POBEDE NAD KOKINAKISOM: Obratio mu se navijač, HIT odgovor Novaka

Imao je Duci svojih šansi na ovom meču, pogotovo u prvom setu, ali ipak dalje ide Kazahstanac.

Srpski teniser je u prvom delu meča imao i set loptu u taj brejku, ipak nije je materijalizovao, da bi zatim Bublik iskoristio svoju treću, pošto je Lajović spasio dve vezane.

Drugi set je Bublik rutinski dobio, brejk sredinom, a potom i na kraju ovog dela igre je bi dovoljan za kapitalnu prednost.

U trećem delu meča nije bilo brejk lopti, oba igrača su bila sigurna na svom servisu. Treba istaći da je Lajović imao malih problema posle jednog poena pri rezultatu 4:3, nezgodno je pao, nije izgledalo dobro u prvi mah, ali je ipak odlučio da nastavi duel.

Činilo se da će set otići u drugi taj-brejk, međutim prvu brejk loptu u setu Duci je dozvolio protivniku u 12. gemu, a Bublik je to znao da iskoristi i bukira plasman u narednu rundu. A tamo ga čeka Fransis Tijafo.

Najnovije vesti iz sveta tenisa možete naći OVDE.

BONUS VIDEO: Pogledajte Sofiju Milošević, suprugu Luke Jovića, u teretani