19.04.2024.
117.1474
110.1009

MASTERS PARIZ: Epski duel titana u Bersiju, Đoković preko Federera do finala (FOTO)

03.11.2018. 16:24
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters
Srpski teniser slavio u tri seta i ostvario 25. trijumf protiv Švajcarca.

Novak Đoković plasirao se u finale Mastersa u Parizu pošto je posle velike borbe u tri seta, dva taj-brejka uspeo da savlada Rodžera Federera. Srpski teniser do pobede je došao posle iscrpljujućeg duela koji je trajao tri sata i šest minuta, a Đoković je slavio sa 7:6 (8:6), 5:7, 7:6 (7:3) i igraće u finalu protiv Karena Hačanova koji je u prvom polufinalu savladao Dominika Tima.

POZNAT SPISAK UČESNIKA U LONDONU: Evo ko se pridružio Novaku, Rafi i Rodžeru (FOTO)

TRAŽIO JOJ JE AUTOGRAM, PA GLUMIO U NJENOM SPOTU: Pričalo se da su u ŠEMI, a sve zbog onog što je Nadal uradio na kraju (VIDEO)

Đoković i Federer odigrali su fantastičan meč u kojem je Novak ipak bio bolji rival, ali to mu nije pomoglo da možda i ranije završi meč pošto je propustio čak 12 brejk šansi zbog čega su pre svega i odigrana dva taj-brejka koja je srpski teniser rešio u svoju korist. U najvažnijim trnucima Đoković je sačuvao hladnu glavu, a posebno je dominantan bio u taj-brejku trećeg seta kada je i došao do pobede i prilike da osvoji 33. Masters titulu, a petu u Parizu.

NOLE MI JE REKAO: Pilić OTKRIO koliko će Đoković još da VLADA (FOTO)

Novak Đoković i Rodžer Federer igraju danas u polufinalu Mastersa u Parizu, što će biti njihov 47. međusobni duel, a najbolji srpski teniser ima dve pobede više. Pobednik ovog duela u finalu će igrati protiv Karena Hačanova koji je u prvom polufinalu sa 2:0 savladao Dominika Tima.

Ko god pobedi u ovom polufinalu biće izraziti favorit i za osvajanje Mastersa u Parizu. Federer je šest puta u karijeri bio najbolji, dok Đoković ima dve titule manje u glavnom gradu Francuske.

Rodžer Federer
Rodžer Federer / Izvor: Reuters

Prenos meča između Novaka Đokovića i Rodžera Federera možete uživo pratiti na portalu Srbija Danas.

7:6 - ĐOKOVIĆ JE U FINALU PARIZA.

6:6 - Odluka o pobedniku će pasti u taj-brejku.

5:6 - Za razliku od prethodnog gema na njegov servis, Federer sada nije dozvolio Đokoviću da ga ugrozi.

5:5 - Nisu propuštene brejk šanse poremetile Novaka koji je ekspresno osvojio gem na svoj servis i izjednačio.

4:5 - Kao i na početku trećeg seta, još jednom je Novak ima odve brejk lopte, ali je ponovo Federer uspeo da se izvuče iz nezgodne situacije i prebaci pritisak na srpskog tenisera.

4:4 - U ovim trenucima su oba tenisera veoma siguran na svoj servis, posebno Đoković koji je as udarcima osvojio gem.

3:3 - Dva sigurna servis gema Federera i Đokovića, i dalje bez brejka.

2:2 - Iako je izgubio prvi poen, Novak je uspeo vrlo brzo da dođe do izjednačenja.

1:2 - Malo se namučio Đoković na svoj servis, dok Federer nije imao tih problema i lako je došoa do novog gema.

0:1 - Još dve brejk lopte propustio je Novak i Federer je uspeo da se izvuče iz nezgodne situacije i osvoji gem.

III SET

5:7 - Đokoviću je popustila koncentracija u završnici drugog seta što je Federer iskoristio i izjednačio u setovima.

5:5 - Ponovo je Novak pokušao da izvrši pritisak na servis Federera, ali se Švajcarac izborio sa tim, a zatim je usledio još jedan lak gem za Đokovića.

4:4 - Novak je došao do 30:30, ali je Federer osvojio gem, da bi Đoković do trećeg gema u nizu stigao bez izgubljenog poena.

3:3 - Nema mnogo uzbuđenja u ovim trenucima jer oba tenisera lako dolaze do gemova na svoj servis.

2:2 - Usledila su dva lakša gema za oba tenisera u kojem su lako sačuvali svoj servis.

1:1 - Do prve brejk prilike je stigao i Federer, ali je Novak uspeo da se izbori sa teškom situacijom i sačuva servis.

0:1 - Propustio je Đoković dve brejk šanse već na startu drugog seta i Federer je uspeo da osvoji gem na svoj servis.

II SET

7:6 - Imao je Đoković zaostatak tokom taj-brejka, Federer je propustio i set loptu, da bi Novak u završnici posle 72 minuta osvojio prvi set.

6:6 - Igraće se taj-brejk. Na kratko je pripretio Novak na servis Federera, ali je Švajcarac bio siguran i izbori otaj-brejk.

5:5 - Posle uzbuđenja u osmom gemu, deveti i 10. prošli su mnogo lakše.

4:4 - Na velikim mukama našao se Federer. Imao je Novak čak četiri brejk šanse, aloi je Švajcarac sve uspeo da spasi i dođe do izjednačenja.

4:3 - Federer bez problema osvaja gem na svoj servis, ali Novak uzvraća istom merom.

3:2 - Imao je 0:30 Rodžer, ali je Novak uspeo da se vrati i posle nekoliko sjajnih poena osvoji gem.

2:2 - Švajacarac je imao veoma lak gem na svoj servis i brzo izjednačio.

2:1 - Rodžer je na Novakov servis stigao do 30:30, ali je Đoković bez većih problema osvojio gem.

1:1 - Uzbudljivo je bilo i na servis Federera, takođe su viđena dva đusa, imao je Novak i brejk priliku, ali je Švajcarac uspeo da izjednači.

1:0 - Žustro je krenulo od starta, posle dva izjednačenja Novak ipak osvaja gem na svoj servis.