MASTERS RIM: Kecmanović MUČIO Karaceva, Rus ipak u drugom kolu (FOTO)

10.05.2021. 13:15
Miomir Kecmanović
Miomir Kecmanović / Izvor: Profimedia
Srpski as propuštao šanse.

Srpski teniser Miomir Kecmanović nije uspeo da prođe u drugo kolo Mastersa u Rimu.  Bolji od njega na startu turnira bio je Aslan Karacev u dva seta – 7:6, 6:4. Meč je trajao tačno 100 minuta i lako je mogao da ode u drugom pravcu.

MASTERS RIM: Novak saznao ime prvog rivala - uopšte ga ne pamti po dobrom, iako ga je svaki put pobeđivao

FRKA NA VRHU: Đoković izgubio 500 bodova, evo šta mora da uradi da bi ostao prvi na svetu

NAJSREĆNIJI DAN SE UMALO PRETVORIO U KOŠMAR: Novak i Jelena su za dlaku izbegli NESREĆU!

Prvi set bio je neverovatno izjednačen. Oba rivala su čuvala svoj servis, a prvu i jedinu priliku za brejk Kecamnović je imao u devetom gemu, ali je na žaost nije iskoristio.

Nastavilo se u istom ritmu, tako da je prvi set rešen u 13 gemu. Rus je bio daleko sigurniji u taj-brejku i gotov rutinski stigao do 7:2 i vođstva u setovima.

Pobednik duela rešen je praktično na startu drugog seta. Karacev je odmah na startu došao do brejka. Kecmanović je već u narednom gemu imao priliku da mu se revanišira, ali je i ovu priliku propustio. Do kraja meča više mu se nije ukazala nijedna šansa tako da je ovaj deo igre rešen sa 6:4 u korist iskusnog Rusa.

Aslan Karacev u drugom kolu Matsersa u Rimu igraće protiv zemljaka i trećeg nosioca Danila Medvedeva.