MASTERS RIM: Krajinović nije uspeo, Siner u četvrtfinalu

12.05.2022. 17:22
Filip Krajinović
Filip Krajinović / Izvor: Reuters
Srpski teniser poražen u dva seta.

Srpski teniser FIlip Krjinović nije uspeo da se plasira u četvrtfinale Mastersa u Rimu pošto ga je u dva seta savladao Italijan Janik Siner (6:2, 7:6 (8:6)) posle sat i 42 minuta igre.

SVEČANA CEREMONIJA U MERIDIANU: Dodeljen prvi ful paket za FUDBALSKI SPEKTAKL - put, karta i smeštaj za Svetsko prvenstvo u Kataru!

NEĆE BITI LAKO: Ako prođe Vavrinku, Novak saznao protivnika u četvrtfinalu Rima

BIZARNA PREDAJA U RIMU: Ukrajinka nije želela da završi meč protiv Ruskinja

Prvi set preotekao je u potpunosti u znaku Sinera. Italijan je uspeo da dva puta uzastopno oduzme servis Krajinoviću i povede sa 4:1 posle čega mu nije bilo teško da osvoji prvi set.

U drugoj se razvila prava borba, iako je Siner već u prvom gemu uspeo da napravi brejk. Međutim, Krajinović mu je uzvratio u četvrtom i izjednačio na 2:2. Do kraja seta nije bilo brejk prilika, pa se otišlo u taj brejk. DSiner je bolje poveo sa 4:1, da bi Krajinović vezao četiri poena i poveo sa 5:4. Međutim, Siner je uspeo da vrati prednost i zatim mini b rejkom iskoristi drugu meč loptu i ostvari pobedu.