MASTERS RIM: Nadal rutinski ISPRAŠIO Cicipasa i zakazao Novaku novi EPSKI duel (FOTO)

18.05.2019. 17:18
Rafael Nadal
Rafael Nadal / Izvor: FOTO: Tanjug/ AP Photo/Andrew Medićini
Finale u nedelju.

Rafael Nadal prvi je finalista ovogodsišnjeg Mastersa u Rimu. Španac je prvom polufinalu savladao Grka Stefanosa Cicipasa sa 6:3, 6:4. Do svog prvog finala ove godine na svojoj omiljenog podlozi šljaci Nadal je stigao posle skoro 100 minta borbe u italijanskoj presotinici. Protivnik drugom igraču sveta u sutrašnjem finalu biće bolji iz drugog polufinalnog duela u kome se sastaju Novak Đoković i Dijego Švarcman.

Uskoro opširnije...

ĐOKOVIĆ PRIZNAO POSLE DRAME PROTIV DEL POTRA: Imao sam sreće u u drugom setu (FOTO)

GEST KOJI JE ODUŠEVIO PLANETU: Mlada teniserka doživela tešku povredu, Svitolina platila kompletno lečenje (FOTO)

ATP ŽENEVA: Sjajni Kecmanović posle preokreta savladao Amerikanca

Od samog starta Rafa je bio rešen da se revanšira mladom Grku za poraz u Madridu. Španac je ekspresno poveo sa 3:0 čime je praktično prvi set bio rešen, jer Cicipas gotovo da nije imao nikavih šansi da Nadalu oduzme servis.

Dosta izjednačenija borba vodila se u drugom setu. Iako je Nadal napravio brejk u već u trećeg gemu, Grk je mnogo više rizikovao i pretio, ali nije uspeo da uzvrati Špancu koji se strpljivom igrom stigao do trijumfa  i plasmana u finale

Pogledajte kako izgleda srpska košarkašica Milica Dabović.