MASTERS SINSINATI: Novak NEĆE odbraniti tron, zaustavio ga je Rus (FOTO)

18.08.2019. 06:23
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters
Meč je trajao 103 minuta.

Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale Mastersa u Sinsinatiju. Najbolji srpski i svetski teniser je u polufinalu turnira u Sjedinjenim Američkim Državama izgubio od Rusa Danila Medvedeva sa 2:1 (3:6, 6:3, 6:3) i tako propustio priliku da odbrani titulu. Meč polufinala trajao je 103 minuta, a ujedno je bio i peti međusobni. Medvedev je sada smanjio na 3:2 i tako vezao drugi trijumf u međusobnim okršajima. Pobedio ga je i na ovogodišnjem Mastersu u Monte Karlu, u četvrtfinalu.

Za trofej će se Rus boriti sa Belgijancem Davidom Gofanom koji je bio bolji od Francuza Rišara Gaskea (više pročitajte OVDE).

ČELENDŽER MERBUŠ: Krstin u finalu (FOTO)

AJAKS DOMINIRA HOLANDIJOM: Tadić KAPITENSKI, nastavio da REŠETA (VIDEO)

DA SE NAJEŽIŠ! Delije MOĆNOM pesmom ispratile igrače na gostovanje Jang Bojsu (VIDEO)

Novak je u prethodnom meču imao problema sa povredom lakta, ali to nije bio razlog poraza. Problem su bili servisi osmoplasiranog na svetskoj rang listi. Đoković je prvi set prelomio u šestom gemu kada je napravio brejk za 4:2. U nasatavku meča, Medvedev je napravio ukupno tri brejka, jedan u drugom i dva u trećem, što mu je donelo priliku za vredan trofej. Ukoliko pobedi Gofana biće mu to peti ATP trofej, odsnosno dugi ove godine.

Da je pobeda zaslužena, priznao je i sam Đoković.

- Kada neko servira snažno, i kada ne pravi previše duplih grešaka, morate samo da mu skinete kapu i čestitate - kazao je Novak kao pravi sportsmen.