IGRA MAČKE I MIŠA: Novak TAJFUN razbio Vavrinku i prošao u čevtrfinale Rima

12.05.2022. 16:40 17:13
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters
Rutina.

Najbolji teniser sveta Novak Đoković savladao je Stena Vavrinku 6:2, 6:2 za 75 minuta igre i plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Rimu.

SVEČANA CEREMONIJA U MERIDIANU: Dodeljen prvi ful paket za FUDBALSKI SPEKTAKL - put, karta i smeštaj za Svetsko prvenstvo u Kataru!

NEĆE BITI LAKO: Ako prođe Vavrinku, Novak saznao protivnika u četvrtfinalu Rima

RUSI NA ROLAN GAROSU? Morezmo spomenula Putina i šokirala planetu

Pola sata je trebalo Novaku Đokoviću da osvoji prvi set. Već u prvom gemu je napravio brejk i odveo svet na svoju vodenicu. Besprekorno je servirao, dok se Sten mučio na svakom svom servis gemu.

Ti problemi su eskalirali krajem seta, kada je Novak i drugi put brejknuo protivnika i rutinski došao do vođstva.

Drugi set - slična priča. Ponovo je Novak u prvom gemu brejknuo protivnika, Sten je imao priliku na 2:1 da se vrati u meč, ali nije iskoristio dve vezane brejk lopte, pa je Novak u nastavku još jednom došao do brejka.

Vodio je Srbin 4:1 i servirao, ali je to uradio jako loše i dozvolio protivniku da uzvrati oduzimanjem servisa. Kao što se i očekivalo to je bio samo trenutak slabosti i Novak je osvojio preostale gemove i prošao u četvrtfinale Rima.

U sledećoj rundi će igrati sa Kanađaninom Ože Alijasimom.

Čitav tok meča mogli ste pratiti uživo na sajtu SrbijaDanas.

6:2
KRAJ! Novak je u četvrtfinalu Rima.

5:2
Novi brejk! Ponovo je poklekao Sten i Novak će u narednom gemu servirati za pobedu.

4:2
Vraća jedan brejk Vavrinka. Poklonio mu je Đoković ovaj gem, serijom neiznuđenih grešaka.

4:1
Novi brejk! Gasi se polako Švajcarac, fizički je sada potpuno klonuo, Novak je pred plasmanom u četvrtfinale.

3:1
Dve uzastopne brejk lopte je imao Vavrinka, ali je Novak odličnim servisima uspeo da se spasi i dođe do novog gema.

2:1
Dolazi Vavrinka do prvog gema u setu. Situacija se odvija isto kao u prvom setu.

2:0
Došao je Sten do prve brejk lopte na ovom duelu, ali se Novak izvukao i uspeo da potvrdi brejk.

1:0
Nije izdržao Vavrinka, imao je priliku da prvi put povede na ovom meču, ali je u najdužem gemu meča poklekao i Novak ponovo pravi brejk na startu seta.

II SET

6:2
Odličan prvi set za Đokovića. Napravio je dva brejka i poveo sa 1:0.

5:2
Još jedan brejk za Novaka. Najduži gem do sada koji na kraju osvaja Srbin, pa će u narednom servirati za set.

4:2
Još jedan lagan gem za Novaka, uspeo je Vavrinka da više isparira nego ranije, ipak za sada u dužim razmenama nema šta da traži protiv Đokovića.

3:2
Uzvraća Sten istom merom, odličan gem za Švajcarca.

3:1
Bez problema dolazi Đoković do novog gema, ovoga puta bez izgubljenog poena. Servis odlično funkcioniše na startu meča, a pomaže i Vavrinka svojim greškama.

2:1
Dolazi do prvog gema Sten. Sjajnim servisima i dobrim kretanjem smanjuje rezultat.

2:0
Uspešno je Novak potvrdio brejk. Dosta greši Švajcarac na startu meča.

1:0
BREJK NA STARTU! Nije moglo bolje da počne po Đokovića. Dve duple servis greške je napravio Vavrinka.