MEČ PO KIRJOSOVIM NOTAMA: Australijanac nervirao Cicipasa i prošao u četvrto kolo Vimbldona

02.07.2022. 22:16
Nik Kirjos
Nik Kirjos / Izvor: Reuters
Čudan duel.

Australijski teniser Nik Kirjos plasirao se u četvrto kolo Vimbldona posle pobede nad Stefanosom Cicipasom (2) 6:7, 6:4, 6:3, 7:6 (7) za tri sata i 11 minuta igre.

TOTALNO LUDILO NA VIMBLDONU: Cicipas gađao navijače, Kirjos tražio da diskvalifikuju Grka (VIDEO)

HAJKA SE NASTAVLJA: Zapadni mediji ponovo o Novaku Đokoviću, Srbin na udaru

NIJE MOGLO BOLJE: Poznato kada Đoković izlazi na teren!

Nesvakidašnji duel smo gledali na ovogodišnjem Vimbldonu, svađe, kontroverze, netrpeljivost među teniserima, sve ono što ne karakteriše ovaj izuzetno korektan sport.

Kao i pre nekoliko nedelja u Haleu i ovoga puta je Kirjos uspeo da savlada Grka posle preokreta.

Kao i tada i ovoga puta u prvom setu nije bilo mnogo brejkova, u nekoliko navrata je zapretio Australijanac, pa se otišlo u taj-brejk. Stefanos je bio odličan, a set je rešio zahvaljujući "bekhendu", što je pomalo čudno imajući u vidu da mu je to slabiji udarac.

U drugom setu ponovo bez brejkova, sve do desetog gema kada Grk prvi posrće i dozvoljava protivniku da osvoji i brejk i set. Od tog trenutka kreće prava ludnica. Cicipas revoltiran izgubljenim servis gemom, šalje lopticu u prvi red tribina. Kirjos je primetio taj detalj i krenula je rasprava sa glavnim sudijom, naime Nik je tražio da Cicipas bude kažnjen ili čak diskvalifikovan zbog ovog poteza, ipak Grk nije pretrpeo nikakve sankcije. Treba istaći da je Nik počeo sa verbalnim duelom sa arbitrom još i tokom prvog seta, posle jedne greške linijskog sudije.

Da ovaj duel neće biti kao i drugi bilo je jasno i pre početka, ali su nam ipak momci priredili veće kontroverze nego što se očekivalo.

U nastavku je bilo dosta tenzije, a čini se da je splet događaja više uticao na Cicipasa koji je bio znatno nervozniji. U nekoliko navrata je doslovno gađao Kirjosa kada ovaj izađe na mrežu, pritom ne izvinjavajući se za te poteze.

Grk je tako i povećao gnev domaće publike, koja je stala na stranu njegovog protivnika, a Kirjos je to znao da iskoristi i treći set rešio brejkom u četvrtom gemu.

Sledeći deo igre je ponovo otišao u taj-brejk. Bilo je izuzetno izjednačeno, bez mini brejkova, da bi Kirjos iskoristio drugu meč loptu i prošao u naredno kolo gde ga čeka Brendon Nakašima.

BONUS VIDEO: Pogledajte kako Novak Đoković imitira Rafaela Nadala