MIŠA BRŽI OD MRAKA: Kecmanović SLOMIO upornog Australijanca

27.06.2022. 21:45
Miomir Kecmanović
Miomir Kecmanović / Izvor: Profimedia
Preskočena prva prepreka.

Srpski teniser Miomir Kecmanović savladao je Džona Milmana (6:3, 2:6, 6:3, 6:4) posle dva sata i 26 minuta i plasirao se u drugo kolo Vimbldona.

NIJE USPEO ĐERE: Srbin se vratio posle 2:0, imao meč loptu, ali pao u SUPER TAJ-BREJKU

VIMBLDON: Krunićka bez snage u taj-brejkovima

IZVUKAO SE! Alkaraz posle preokreta do drugog kola Vimbldona

U prvom setu je Miša rano oduzeo servis protivnik i do kraja ovog dela igre nije imao problema, čak je uspeo da dođe i do još jednog brejka što je bilo i više nego dovoljno za osvajanje seta.

U nastavku se Australijanac oporavio, zaigrao bolje i uzvratio istom merom.

Čini se da je treći set bio ključan, a srpski teniser je uspeo da izađe kao pobednik. Odlučujući momenti su bili na startu seta. Kecmanović je došao do brejka poveo 2:0, Milman se nije predao u narednom gemu je imao dve brejk prilike, nije ih iskoristio i Srbin je uspeo da odoli tom pritisku.

Do kraja seta, Milman je imao još jednu brejk šansu, ali ni to nije materijalizovao i Miša je poveo usetovima.

U četvrtom delu, igrači su na startu razmenili po jedan brejk. Da bi u najbitnijem gemu seta (sedmom), Kecmanović odigrao odlično, oduzeo servis iskusnom Australijancu i tu je bio kraj za njega.

Srpski teniser će u narednoj rundi igrati sa Alehandrom Tabilom, koji je savladao Lasla Đerea posle prave drame.

Najnovije vesti iz sveta tenisa možete naći OVDE.

BONUS VIDEO: Pogledajte umeće sa loptom Ivane Ignjantović, bivše devojke Zvezdinog golmana Zorana Popovića