3°C
20.04.2024.
117.1474
110.1009

NAJNEKOREKTNIJI POTEZ IKADA: Nervozni Vavrinka uradio je nešto vrlo surovo protivniku, pa je morao da se vadi (VIDEO)

16.01.2017. 13:00
Sten Vavrinka i Martin Kližan
Sten Vavrinka i Martin Kližan / Izvor: Reuters
Švajcarac se jedva plasirao u drugo kolo turnira u Melburnu.

Šampion Australijan opena iz 2014. godine Sten Vavrinka plasirao se u drugo kolo prvog gren slema sezone posle triler završnice i pet setova borbe sa Slovakom Martinom Kližanom. Švajcarac je slavio sa 4:6, 6:4, 7:5, 4:6, 6:4 i pored toga što je Slovak u odlučujućem setu vodio sa 4:3 i servirao.

NIJE SAMO STVAR PRESTIŽA: Naredni DERBI imaće OGROMAN značaj za oba kluba, evo i ZAŠTO! (FOTO)

Kližan je dobio prvi set (6:4), ali je Vavrinka podigao nivo igre i dobio naredna dva seta rezultatom 6:4, 7:5. Slovak je izjednačio na 2:2, a u setu odluke imao je brejk prednosti, vođstvo 4:3 i 30:15 na svoj servis. Četvrti teniser sveta je ipak uspeo da se izvuče iz teške situacije, vezao je tri gema i plasirao se u drugo kolo turnira u Melburnu.

NEČUVENO: Marejeva lepa supruga napravila SKANDAL dok se Britanac mučio na terenu! (VIDEO)

POSLE GOLA REALU ZA POBEDU SEVILJE: Jovetić se OGLASIO i poslao PORUKU KRISTIJANU RONALDU! (FOTO)

Duel Vavrinke i Kližana obeležio je i nekorektan potez Švajcarca koji je devetom gemu petog seta „napucao“ lopticom Kližana po završetku poena i to u pravcu genitalija. Nije to Vavrinka učinio s namerom, odmah je preskočio mrežu i izvinio se, ali je njegov potez bio vrlo neoprezan i nekorektan.

BRAVO: Lajović napravio veliko iznenađenje i čeka bivšeg finalistu Australijan opena

Zanimljivo, Slovak je posle ovog poena potpuno pao i nije ličio na igrača koji je bio ravnopravan protivnik u meču koji je trajao tri časa i 26 minuta.

PREKIPELO MU: Marko Nikolić odstranio OVOG igrača iz tima! (FOTO)