5°C
20.04.2024.
117.1474
110.1009

DRAMA U DUBAIJU: Monfis odigrao MEČ KARIJERE, Đoković PREOKRETOM izborio finale! (VIDEO)

28.02.2020. 18:16 17:13
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters
Francuz igrao kao u transu.

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale turnira u Dubaiju pošto je savladao Francuza Gaela Monfilsa sa 2:1 (2:6, 7:6, 6:1), posle preokreta. Meč je trajao ukupno dva časa i 35 minuta.

Prvi reket sveta je u taj brejku drugog seta spasao tri meč lopte, od kojih dve na servis rivala, pa je posle prave drame zakazao finale sa Grkom Stefanosom Cicipasom.

Interesantno je da je ovo bio 17. međusobni duel Đokovića i Monfisa u kojima Srbin nije pretrpeo nijedan poraz.

AKO PROĐE U FINALE: Đokovića čeka đavolski težak protivnik

NAVIJAČI ŠIROM SVETA ZABRINUTI: Šta je sa Noletovim levim okom!? (FOTO)

ZVEZDA ILI PARTIZAN? Kosanović izneo prognozu koja će IZNENADITI sve!

Već na startu duela Novak se suočio sa velikim problemima. U prvom gemu je uspeo da spasi brejk loptu na 30:40 na svoj servis, ali je u trećem "popustio" pred naletom Francuza.

Monfis je osvojio taj maratonski gem, iskoristivši treću brejk loptu, a u narednom je uspeo da zadrži prednost brejka i povede sa 3:1.

U naredna dva gema oba tenisera su bila sigurna na svom servisu, mada je Nole zapretio stigavši do 30:30, ali je francuski teniser dobrim servisima ipak stigao do 4:2.

Monfis je nastavio da "pleše" po terenu, pa je poveo i sa 5:2, sa "duplim brejkom" razlike, pa je bilo jasno kome će pripasti prvi set.

Drugi set je bio nalik prvom, bar na njegovom početku. Francuz je stigao do ranog brejka i poveo sa 2:1. Najbolji teniser sveta nikako nije uspevao da pronađe svoj ritam, a pri tom je pravio veliki broj neiznuđenih grešaka.

U četvrtom gemu, Nole je uspeo da stigne do izjednačenja (40:40), ali je Gael opet sprečio Srbina da dođe do brejk lopte.

Novak je tada uspeo da veže tri gema, prvi put je oduzeo servis iskusnom Francuzu i preokrenuo na 4:3. Obojica tenisera su rutinski odservirala u sledeća dva gema, pa se ušlo u neizvesnu završnicu drugog seta.

Nole je pri vođstvu od 5:4 propustio dve set lopte, pa je Monfis još jednom poravnao rezultat u drugom setu (5:5), a Đoković je bez većih problema zadržao minimalnu prednost i obezbedio makar taj brejk.

Monfis je u 12. gemu servirao za opstanak u setu, bio je i vidno iscrpljen, a Nole je propustio nove tri set lopte, pa je pobednik ipak odlučen u taj brejku.

Njega je Nole dobio sa 10:8, iako je u njegovom većem delu imao rezultatski zaostatak, a spasao je i tri meč lopte pri vođstvu francuskog tenisera od 6:3.

U odlučujućem intervalu igre srpski teniser je lako stekao dva brejka viška za 4:1, a Monfis je bio očigledno iscrpljen i nespreman da parira najboljem igraču sveta.

Ranije danas odigran je drugi polufinalni susret u kome je Stefanos Cicipas savladao Danijela Evansa sa 2:0, pa Grk čeka rivala u finalu.