NIJE SE NI OZNOJIO: Nadal rutinski do trećeg kola Australijan opena (FOTO)

16.01.2019. 12:57
Rafael Nadal
Rafael Nadal / Izvor: Reuters
Protivniku je prepustio samo sedam gemova.

Drugi teniser sveta Rafael Nadal obezbedio je plasman u treće kolo prvog Gren slema sezone pobedom nad domaćim teniserom Metjuom Ebdenom sa 3:0 (6:3, 6:2, 6:2).

ODREĐENO JE: Evo KADA će Đoković početi meč drugog kola Australijan opena (FOTO)

CEO MELBURN JE GLEDAO SAMO U NJU: Federeru sudila ZANOSNA Srpkinja! (FOTO)

Pri rezultatu 3:3 u prvom setu Australijanac je propustio tri brejk lopte i od toga nije uspeo da se oporavi, pa je Nadal brejkom u narednom gemu uspeo da obezbedi prednost koju je materijalizovao u devetom gemu seta koji je okončan rezultatom 6:3. U drugom setu je Španac dva puta oduzeo servis protivniku i rutinski je slavio sa 6:2. Treći set je bio preslikan kao i prethodni, pa je Španac ponovo napravio dva brejka, u trećem i sedmom gemu, za konačnih 6:2.

Nadal će u trećem kolu igrati protiv još jednog domaćeg igrača Aleksa De Minaura, koji je slavio protiv Finca Henrija Laksonena sa 3:2 (6:4, 6:2, 6:7, 4:6, 6:3).

Pogledajte fotografije prelepe kanadske teniserke Eženi Bušar.