NOLE PREDAO KRUNU: Tim ZAUSTAVIO Đokovića u četvrtfinalu Rolan Garosa (FOTO)

07.06.2017. 13:28
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters
Mladi Austrijanac slavio u tri seta.

Novak Đoković neće odbraniti krunu na Rolan Garosu. Austrijanac Dominik Tim savladao je Đokovića maksimalnim rezultatom 3:0 (7:6 (7:5), 6:3, 6:0) i tako obezbedio plasmana u polufinale gde ga čeka Rafale Nadal kome je Pablo Karenjo-Busta predao meč u drugom setu pri vođstvu Nadala 6:2, 2:0. Ovako ubedljiva pobeda Tima protiv Đokovića je veliko iznenađenje pošto je pre samo dve nedelje na Mastersu u Rimu Novak slavio u dva seta dozvolivši Austrijancu samo jedan gem.

ZA SAMO 52 MINUTA: Nadal se EKSPRESNO plasirao u polufinale Rolan Garosa (FOTO)

ZEC U ELEMENTU: Ivanišević PROGNOZIRA brzi raskid Noleta i Agasija, a POMENUO je i Štefi Graf (FOTO)

Posle uvodna dva gema Đoković se brzo našao u problemu pošto je Tim uspeo da dođe do brejk prilika od kojih je iskoristio četvrtu i poveo 2:1. Ipak, Novak odmah u narednom gemu vraća brejk, da bi zatim napravio još jedan i poveo sa 4:2. Austrijanac se nije predavoa i uradio je isto što i njemu Novak nekoliko gemova ranije, odmah vrativši brejk. Pri vođstvu Novaka 5:4 na servis Tima srpski teniser je imao i dve set lopte koje nije iskoristio pa se otišlo u taj-brejk u kojem je Tim uspeo da iskoristi treću set loptu i povede sa 1:0.

BEKER: Rafa i Rodžer ispred Noleta i Endija! Ali, ono što je zatim rekao je baš uvredljivo za Đokovića!

Mnogo manje uzbuđenja bilo je u drugom setu pošto je Tim osvojio gem na svoj servis, a zatim odmah i oduzeo servis Đokoviću i poveo brzo sa 3:0. Novak je uspeo da osvoji naredna dva gema na svoj servis, a u šestom došao i do jedine brejk prilike u drugom setu koju nije iskoristio, pa je Austrijanac stekao velikih 2:0 u setovima.

BIĆE PROMENA U TENISU: Uskoro NOVITETI u Dejvis i FED kupu (FOTO)

Novak je bio potpuno van fokusa što se pokazalo i na početku trećeg seta pošto mu je Tim odmah uspeo da mu oduzme servis, da bi zatim to učinio i drugi put u nizu i uz siguran servis u svojim gemovima posle samo 17 minuta igre u trećem setu vodio sa 4:0. Usledio je još jedan brejk, a zatim i siguran servis gem Tima koji za nešto više od 20 minuta osvojio treći set sa neverovatnih 6:0 i tako se plasirao u polufinale Rolan Garosa.