8°C
19.04.2024.
117.1474
110.1009

IZOSTALA SENZACIJA U DUBAIJU: Novakov NAJVEĆI protivnik PREŽIVEO eliminaciju (FOTO)

02.03.2017. 20:09
Novak Đoković i Endi Marej
Novak Đoković i Endi Marej / Izvor: Profimedia
Provukao se kroz iglene uši.

Senzacija je ipak izostala! Endi Marej preživeo je ispadanje iz Dubaija! Prvi reket sveta plasirao se u polufinale turnira u Emiratima, pošto je na jedvite jade u tri seta eliminisao Filipa Kolšrajbera sa 2:1 u setovima (6:7, 7:6, 6:1).

Nemac je u taj-brejku prvog seta, tri puta oduzeo servis Britancu i na kraju trijumfovao 7:4, da bi u drugom ponovo taj-brejk odlučivao pobednika.

KAROLINA PODIGLA TEMPERATURU: Kad vidite OVE slike, neće vam biti dobro (GALERIJA)

Endi Marej i Novak Đoković na ceremoniji dodele trofeja na Australijan Openu 2011. godine / Izvor: Profimedia

OVAKVE POZE OD NJE NISMO OČEKIVALI: Ana Ivanović i dalje je u odličnoj formi (FOTO)

Marej je brejknuo Kolšrajbera već u trećem gemu, ali mu se Filip revanširao i uspeo da se vrati na 5:5.

Britanac je zatim kod rezultata 6:5 imao servis za osvajanje seta, da bi Kolšrajber iznenadio, izjednačio na 6:6, a potom poveo sa 9:8. Najbolji teniser sveta je pao na svom servisu i na semaforu je stajalo 12:10, sudija je međutim promenio odluku, dodelio poen Mareju i meč je nastavljen rezultatom 11:11. Usledio je maraton do 18:18, Endi je spasao sedam meč lopti, a onda je kvalitet prvog reketa planete došao na videlo i osvojio je set sa 20:18.

Treći set predstavljao je rutinu, jer je iscrpljeni nemački teniser počišćen sa ubedljivih 6:1.

Britanac će u polufinalu igrati protiv boljeg iz meča Evgenij Donskoj - Lukas Puil.

Više informacija o Novaku Đokoviću možete da pročitate OVDE.