ATP SINSINATI: Novak korak bliži tituli! Posle neizvesnog meča i PREOKRETA Đoković bolji od Manarina (FOTO)

15.08.2018. 20:52
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters
Rezultat je bio 2:1.

Novak Đoković uspeo je da se plasira u osminu finala Mastersa u Sinsinatiju, jedinog turnira iz Masters serije koji nije osvojio. On je u neizvesnoj borbi savladao Francuza Adriana Manarina rezultatom 2:1, po setovima 4:6, 6:2, 6:1. Meč je trajao dva sata i osam minuta.

ATP SINSINATI: Krajinović odlično krenuo, pa stao i izgubio od Holanđanina

ZABRINUO FANOVE: Novak tražio MEDICINSKI tajm-aut (FOTO)

Izuzetno teško vreme za igranje. Temperatura u Sinsinatiju je 30 stepeni, dok je vlažnost vazduha bila čak 60%. Obojica tenisera su po nekoliko puta menjali opremu, majicu, znojnice.

Odmah se na početku videlo da će biti težak meč. Prvi gem je igrao na razliku i trajao je sedam minuta, a osvojio ga je srpski teniser koji je spasio dve brejk lopte. Kao što to obično biva, posle dugog gema dođe kraći, uspeo je Francuz da izjednači, a već u petom gemu morao je Novak da ponovo spašava brejk loptu ali je uspeo da istraje u toj nameri. Nažalost, nije uspeo Đoković u nastavku da izdrži tempo igre pa je izgubio servis i dopustio Francuzu da povede 4:3. Upravo taj osvojeni brejk bio mu je dovoljan vetar u leđa da prvi set okonča u svoju korist i prvi put osvoji set protiv Đokovića.

Već u drugom gemu drugog seta Novak je stigao do prve brejk šanse, koju nije iskoristio, ali je dobio i drugu priliku koju je znao kako da iskoristi i povede 2:0. Ponovo se borio Novak sa brejk loptama, nije uspeo da ih spase pa je rival smanjio na 2:1, ali je Đoković već u sledećem ponovo oduzeo servis Francuzu i poveo 3:1 a potom i uveća na 4:1, posle pola sata igre. Od tog trenutka, Đoković je preuzeo inicijativu i vodio igru na terenu, što je dovelo Manarina do većeg broja grešaka.

Posle sedam gemova odigranih u drugom segmentu igre, napravljena je nešto duža pauza zbog toga što je srpski teniser zatražio pomoć doktora na terenu. Oseća tegobu u stomaku, što je razlog zbog čega je potražio pomoć. Ipak, igra je nastavljena i ponovo je srpski teniser oduzeo servis Francuzu i tako uspeo da izjednači u setovima - 2:2.

Ostao je bez snage francuski teniser što govori i rezultat na početku trećeg seta u kojem je Novak imao velikih 5:0. Uspeo je brzo Đoković da treći segment igre okonča u svoju korist, a samim tim i ceo meč.

Đoković će se u nastavku turnira sastati sa pobednikom meča Miša ZverevGrigor Dimitrov.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.