NEKA SE SPREMI SAŠA: Đoković POBEDIO Raonića uprkos povredi

14.02.2021. 11:22
Miloš Raonić, Novak Đoković
Miloš Raonić, Novak Đoković / Izvor: Profimedia
Duel osmine finala Australijan opena.

Najbolji teniser sveta Novak Đoković je stegao zube i istrčao na teren gde je u osmini finala Australijan opena savladao Kanađanina Miloša Raonića sa 3:1 (7:6, 4:6, 6:1, 6:4) i zakazao meč sa Nemcem Aleksanderom Zverevim koji je ranije danas savladao Dušana Lajovića. Ovo je 300. jubilarna pobeda Đokovića na Gren slem turnirima.

Zaljubi se u Brojeve – jer danas ti donose novac DVA PUTA

LAJOVIĆ ISPAO: Zverev PREJAK za Srbina! Čeka Novaka ili Miloša

ČOVEČE DA LI SI TI NORMALAN? Kirjos opet PROZIVAO Đokovića i ISPAO u dublu (VIDEO)

Start meča je doneo je klasično ispitivanje snaga. Prva brejk lopta je viđena tek u sedmom gemu, ali Novak nije iskoristio dobru priliku da povede u meču. Opet u narednom Miloševom servis gemu Đoković je imao novu šansu, ali opet je nije realizovao i stiglo se do taj-brejka. Do ovog momenta u njihovim međosubnim mečevima u 13. gemu bilo je 7:1 za Đokovića.

Novak je bio siguran i slavio je 7:4, iako je propustio jednu šansu na svoj servis kod rezultata 6:3.

Drugi set je opet započeo sa propuštenim brejk loptama. Prvo je Đoković imao šansu pri rezultatu 1:0, a zatim i Raonić u sledećem gemu. Obe su propuštene i pri rezultatu 2:1 za Đokovića Kanađanin je zatražio medicinski tajm-aut zbog povrede zgloba.

Oporavljeni Miloš je posle "odmora" uzeo brejk i poveo sa 3:2. sačuvao je prednost do kraja (6:4) i poravnao rezultat u setovima.

Treći set je krenuo sa odličnim servisima obojice, a u trećem gemu je Đoković došao do brejka posle sjajne igre i poveo sa 3:1 i zatim realizovao i svoj servis gem.

Odmah je Nole iskoristio i drugu brejk priliku, stigavši do ubedljivih 5:1. Već u narednom gemu, Đoković je rutinski odservirao za 6:1, nadmudrivši Raonića na mreži, za vođstvo od 2:1 u setovima.

Imao je Đoković lepu priliku u trećem gemu četvrtog seta, ali pri rezultatu 15:40 Raonić je krenuo da servira kvalietno i uspeo je da se izvuče.

Došao je eveti gem šetog seta gde je Đoković fenomenalnim kretnjama i riternima stigo do tri brejk lopte. Raonić je spasao prve dve, ali nije i treću. Naravno, Novak nije propustio priliku i u sledećem gemu je završio meč u kojem osim Raonića za protivnika imao i povredu.

Pogledajte kako izgleda Sofija Tomala, devojka Lorisa Karijusa.