16°C
24.04.2024.
117.1643
109.4482

KRUNA JE NA KRALJEVOJ GLAVI: Đoković PREGAZIO Medvedeva u finalu Australijan opena

21.02.2021. 08:29 17:13
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters
Srbin osvojio devetu titulu u Melburnu.

Novak Đoković je osvojio devetu titulu na Australijan openu i 18. Gren slem trofej. Savladao je u finalu Danila Medvedeva sa 3:0 (7:5, 6:2, 6:2) i pokazao da je apsolutni kralj Melburna budući da je treći put uzastopno slavio na ovom turniru. Sada je povećao rezultat na 5:3 u međusobnim duelima protiv Rusa.

HVALA SPLITE: Novak pred finale oduševljen dešavanjima u najvećem gradu Dalmacije

REKORD KOJI TEŠKO DA ĆE IKO STIĆI: Novak je ispisao istoriju u Australiji, podigao trofej PO OSMI PUT, a ovo je KOMPLETAN PUT koji je prešao! (VIDEO)

ŠTA ĆE REĆI NOLE? Veliki Đokovićev rival u stručnom štabu Miomira Kecmanovića

Prvi set je Novak započeo fenomenalno i poveo je sa 3:0. Nije se Medvedev predao i vratio je istom merom u naredna tri gema. Kada je pri rezulatu 6:5 izgledalo da ćemo gledti taj-brejk Novak nije tako misloo i sjajnim riternima je uspeo da ponovo otme servis Rusu i tako dođe do uvodnog seta.

Loše je krenulo po najboljeg igrača sveta u drugom setu. Medvedev ga je brejknuo u prvom gemu, ali tada je Đoković pokazao svoj mentalitet. Osvojio četiri vezana gema i okrenuo rezulatat. Na kraju je u osmom gemu još jednom oteo servis Rusu i može se reći izuzetno ubedljivo slavio sa 6:2.

Treći set je doneo potpunu dominaciju Novaka Đokovića. Nije dao ni promil šanse Medevdevu. Poveo je sa 3:0 i na kraju je slavio sa 6:2.

Servis, ali i savršena igra na mreži uz očekivano dobar ritern bili su nerešiva enigma za Medvedeva i lakše nego što se očekivalo Đoković je ošao do trofeja.

2:0
Brejk Đokovića. Sada je potrebno samo održati svoj servis i osvojiće devetu titulu u Melburnu
1:0
Bravo Novače. Spasao je dve vezane brejk lopte i uzeo uvodni gem trećeg seta

III SET

6:2
Novak je osvojio drugi set, a protiv baksuza najavljujemo da Medvedev nikada nije stigao 0:2 u setovima
5:2
Đoković je samo na gem od osvajanja drugog seta. Rus je pripretio došao do izjednačenja, ali nije mogao više od toga
4:2
Medvedev konačno uzima gem
4:1
Novak Đoković je vezao i četvrti gem i sada ima veliku prednost
3:1
Đoković uzima brejk i proed neverovatne situacije kada pri 15:30 i Novakovu inicijativu sudija prekinuo poen. Medvedev je tada asom izjednačio, ali sledeća dva poena pripala su srpskom teniseru i sada ima osetnu prednost