OSVETA ZA ŠANGAJ: Novak srušio Aguta za prolaz u četvrtfinale! (VIDEO+FOTO)

18.05.2017. 17:54
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters
Đoković se 11. put uzastopno plasirao u najbolju osmorku ovog takmičenja.

Najbolji srpski teniser Novak Đoković u osmini finala mastersa u Rimu savladao je Španca Roberta Bautiste Aguta, rezultatom 2:0 (6:4, 6:4)  i plasirao se u 11. uzastopno četvrtfinale na ovom takmičenju.

Novak Đoković je ovim trijumfom popravio inače pozitivan skor protiv Španca, na 6:1 u pobedama, a jedini poraz je doživeo na poslednjem duelu u Šangaju prošle godine i to u dva seta. Inače, Đoković je četvorostruki pobednik turnira u Rimu (2008, 2011, 2014. i 2015.), a tri puta je bio vicešampion (2009, 2012, 2016).

SLIKA KOJOM JE NOLE SRUŠIO INSTAGRAM: Ovo je vrednije od SVAKOG TROFEJA! (FOTO)

OVO NIKO NIJE OČEKIVAO: Svi prate NOVAKA, a on je ZAPRATIO ljubimca Delija (FOTO)

Španac je u milnulom kolu savladao Pabla Karenja Busta, nakon preokreta – 6:7 (6), 6:1, 6:4, dok je Đoković u prvom kolu bio slobodan, a u drugom je savladao naturalizovanog Britanca Aljaža Bedenea sa 7:6, 6:2.

WTA RIM: Kakva šteta - dve Srpkinje ispale posle drame (FOTO)

Španac je na dobio uvodni gem u kom je servirao, ali je Novak potom izjednačio, pošto je poveo 40:0, a onda je rival pružio otpor i gem je dobio na neizvesnosti - 1:1. Agut je nastavio da igra agresivno, dubokim loptama je izbacio Noleta daleko iza osnovne linije i poveo 2:1.

Posle toga naš as igra sigurno i postavlja izjednačenje 2:2, ali protivnik ne posustaje, ponovo prelazi u vođstvo 3:2, pa Novak poravnava rezultat (3:3), iako je vodio 40:0 , rešio je taj gem u igri na razliku. Zatim je usledio period dobre i skoncentrisane Đokovićeve igre, što je krunisano sa 5:3 u korist Srbina, ali nije mu rival dozvolio da brzo i lako završi set.

Ipak, naš teniser je rutinski stigao do 6:4 i 1:0 u setovima.

Bautista Agut je osvojio prvi gem i u drugom setu, a posle mnogo uzbuđenja Novak je izjednačio na 1:1 i poveo 2:1 sa samo jednim izgubljenim poenom stigao do brejka, a zatim i 3:1. Agut je uzvratio osvajanjem drugog gema (3:2), a zatim napravio brejk i preokrenuo na 4:3. Međutim, uzvratio je Novak dobrom igrom za 4:4. U narednom gemu vođena je žestoka i uzbudljiva borba, bilo je 40:40, a zatim je Nole imao prednost i poveo 5:4!

Naredni, odlučujući gem doneo je vođstvo Đokovića 15:0, a zatim je Španac izjednačio, pa je bilo 30:15 za Srbina, koji je stigao posle sat i po borbe do prve meč lopte, koju nije iskoristio, ali zato jeste drugu.