OVO SE NIKAD NIJE DESILO: Senzacionalni POBEDNIK Ispisao ISTORIJU u Estorilu! (VIDEO)

06.05.2018. 18:43
Žoao Souza
Žoao Souza / Izvor: Profimedia
Pomerio granice.

ATP turnir u Estorilu dobio je senzacionalnog pobednika. Domaći teniser Žoao Souza savladao je u borbi za pehar Amerikanca Fransisa Tiafoa rezultatom 2:0 (po setovima 6:4, 6:4) i postao prvi Portugalac koji je trijumfovao u ovom gradu.

ATP MADRID: Lajović u glavnom žrebu

ATP MADRID: Troicki neće praviti društvo Đokoviću

WTA MADRID: Bivša šampionka prejaka za Aleks! (FOTO)

Trenutno 68. igrač na svetu savladao je četiri mesta bolje plasiranog gosta, napravivši u oba seta po brejk viška. Najpre je u prvom periodu u trećem gemu oduzeo servis Tijafou i poveo 2:1, Amerikanac je uzvratio u šestom poenu izjednačivši na 3:3, da bi ponovo Souza zablistao i već u narednom odgovorio ribrejkom. Do kraja je strpljivo čuvao svoj servis i slavio sa 6:4.

Isti rezultat bio je i u drugom setu, s tim što je Portugalac mnogo lakše došao do pobede. Brzo je poveo sa 4:0, uz dva brejka, Tijafo se probudio u osmom gemu, smanjivši na 5:3, ali to je bilo sve od njega. Souza je posle servisa Amerikanca iskoristio servis na svoj poen za konačnih 6:4 i prvi trijumf nekog domaćeg tenisera na ATP turniru u Estorilu.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.