PREKID: Novak i Delpo MORALI u svlačionicu (VIDEO)

19.05.2017. 22:50
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters
U trenucima prekida bilo je 1:0 za Srbina, u setovima.

Meč četvrtfinala Mastersa u Rimu, između Novaka Đokovića i Huana Martina del Potra prekinut je zbog kiše. Početkom drugog seta, kiša je počela da pada, ali nije bilo naznaka da će biti prekida. Ubrzo je kiša počela jače da pada, što je bio jasan signal da mora da bude prekida. Glavni sudija je poslao Srbina i Argentinca u svlačionicu. Meč će biti nastavljen u subotu, a više detalja o tome pročitajte na OVOM linku.

DA LI SU POGREŠILI? Objavljene KVOTE za Rolan Garos, EVO gde je Nole u ODNOSU na Nadala! (FOTO)

KRAJ U ČETVRTFINALU: Lajović zaustavljen u Bordou (FOTO)

U trenucima prekida Đoković je imao prednost u setovima (prvi dobio 6:1), ali je u drugom setu bilo 2:1 za Del Potra. Bolji iz ovog okršaja igraće protiv Dominika Tima koji je eliminisao Rafaela Nadala. U drugom polufinalu sastaće se Aleksander Zverev i Džon Izner.

A evo ukratko i detalja o prvom setu. Početak duela u prestonici Rima, između dva velika rivala najavio je uzbudljiv meč. Od samog starta su se smenjivali brejkovi, a prvi je napravio Del Potro. Poveo je Delpo sa 1:0, ali je usledila serija Novaka od četiri gema. Novi brejk je doneo i novu prednost Srbinu, od 5:1. Imao je jednu brejk priliku i odmah ju je iskoristio. Posle ukupno 44 minuta igre bilo je 1:0 za Srbina u setovima. Imao je Del Potro dve brejk prilike, ali ih nije iskoristio. Međutim, Novak je iskoristio svoju prvu set loptu. U nastavku duela, nije bilo brejkova, ali kao što je rečeno, pri rezultatu 2:1 došlo je do prekida.

Vredan pomena je i detalj, kojim je Novak pokazao da je veliki šoumen, pošto je uspeo da "spakuje" lopticu u džep. Naravno, to je izazvalo ovacije u publici.

Iako je eliminisana iz Rima, Jelena je i dalje ODLIČNO raspoložena (VIDEO)

Ovo je 18. duel dva velika rivala i prijatelja, a rezultat je 13:4 u korist Srbina.