ROLAN GAROS: Novak SUROV prema Nemcu, sada je na redu četvrtfinale (FOTO)

03.06.2019. 14:34
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters
Meč je trajao 94 minuta.

Novak Đoković je obezbedio plasman u četvrtfinale Rolan Garosa u kojem će igrati protiv boljeg iz okršaja Aleksander Zverev - Fabio Fonjini. Najbolji srpski i svetski teniser je u meču osmine finala pobedio Jan-Lenarda Štrufa bez izgubljenog seta (6:3, 6:2, 6:2) posle 94 minuta igre.

Ovo je bila druga pobeda Srbina u drugom međusobnom okršaju sa Nemcem, trenutno 45. na ATP listi.

NIJE PROPUSTIO PRILIKU DA SE OGLASI: Još jedna Kirjosova skandalozna izjava (FOTO)

ROLAN GAROS: Posle MARATONA od pet sati i devet minuta, Federer saznao ime protivnika (FOTO)

STVARNO JE IBRAKADABRA: Zlatan ČUDESNIM makazicama zapalio svet (VIDEO)

U prvom setu, Đoković je brejk uzeo u osmom gemu (za 5:3), mada je šansu za brejk imao već u drugom gemu. Imao je Srbin jednu šansu, ali se Nemac spasio. U nastavku meča, početak deonice je bio furiozan. Napravio je dva brejka za 1:0 i 3:0, pa je osvajanje drugog seta bila samo formalnost.

U trenucima kada su tamni oblaci prekrili nebo nad terenom u Parizu i dok je padala sitna kiša, Novak je nastavljao da pokazuje razliku u kvalitetu. Posle nekoliko minuta bilo je 2:0. Brejk je bio za 1:0, a onda je usledila i potvrda - 2:0. Iskoristio je i novu priliku za brejk, za prednost od 3:0. Do kraja meča sve je bilo rutina pošto je posle četvrtog gema bilo 4:0. U poslednjem gemu, Novak je imao servis za meč, Štruf je došao do prilike za brejk, ali to je bilo sve od njega.