ROLAN GAROS: Novak pao posle DRAME, presudila mu dva taj-brejka (FOTO+VIDEO)

05.06.2018. 16:32
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters
Đoković poražen u četvrtfinalu Rolan Garosa.

U četvrtfinalu Rolan Garosa, Novak Đoković je poražen od Marka Čekinata sa 3:1, po setovima (3:6, 6:7, 6:1, 6:7 ) i tako ispustio priliku da se plasira u polufinale gde bi ga čekao duel sa Dominikom Timom. Meč je protekao u dobroj igri Đokovića uprkos lošem početku i grubitku od 2:0 u setovima, ali i velikoj sreći koja je bila na strani Italijana u ovom duelu.

ZVEZDA GA JE ŽELELA: Sjajni napadač oblači crno-beli dres (FOTO)

BIĆE VATRE: Poznat NOVAKOV potencijalni rival u polifinalu Rolan Garosa (FOTO)

Novak je loše otvorio meč dozvolivši brejk Italijanu na samom startu, pa je Čekinato sigurnom igrom na svoj servis uspeo da reši prvi set u svoju korist rezultatom 3:6. Đoković je krajem prvog seta tražio medicinsku pomoć, usled bola u ramenu. Imao je srpski teniser brejk loptu kod rezultata 3:1, međutim nije uspeo da vrati brejk.

Ni drugi set nije krenuo po planu za srpskog tenisera, pa je Čekinato već na startu oduzeo servis Novaku i poveo sa 2:0 u gemovima. Đokovića je evidentno mučila povreda ramena, pa se mučio da uhvati prepoznatljiv ritam. Uprkos bolu, Nole je pokazao da se neće lako predati, pa je uzvratio brejk i vratio nadu u trijumf. Nije nastavio sa dobrim potezima Novak, pa je Italijan posle uzbudljive borbe u taj brejku uspeo da povede sa 2:0.

Uprkos boljoj igri Čekinata u prethodna dva seta i vođstva od 2:0, Đoković je pokazao da njegov pobdnički duh nikada ne jenjava. Sjajnom i ubedljivom igrom u trećem setu, Novak je sa 6:1 uspeo da izbegne poraz i smanji rezultat u setovima na 2:1.

Nastavio je srpski teniser sa ubedljivom igrom i u četvrtom setu. Đoković je otvorio ovaj deo igre i poveo sa 4:1, ali je Italija ipak uspeo da se vrati u meč i oduzme servis Novaku kod rezultata 5:3 za srpskog igrača. Čekinato je na svoj servis ponovo izjedničao i vratio neizvesnost u ovaj duel. Posle maratonskog tajbrejka i velikog broja meč lopti za Čekinata, Novak je ipak poklekao. Italijan je imao dosta sreće na kraju, pa je u nekoliko navrata uz pomoć sajle uspeo da anulira Đokovićeve set lopte. Taj-brejk je na kraju završen sa 13:11 za Italijanskog tenisera, uz neverovatnu atmosferu na tribinama.

Ovom pobedom Čekinato će u polufinalu Rolan Garosa igrati protiv Dominika Tima.

Sve najnovije vesti o Mondijalu u Rusiji možete da pročitate OVDE.