ROLAN GAROS: Krajinović u teškoj situaciji protiv Cicipasa, meč prekinut zbog mraka (VIDEO)

31.05.2019. 22:15
Filip Krajinović
Filip Krajinović / Izvor: Reuters
Grk u velikoj prednosti.

Grčki teniser Stefanos Cicipas, stekao je dva seta protiv protiv našeg Filipa Krajinovića, pred sutrašnji nastavak meča trećeg kola. Grk je blizu plasmana u osminu finala, mada je Krajinović propustio veliku šansu da nastavak dočeka sa bar jednim setom na svom kontu. Posle 2 sata i 20 minuta igre rezultat je 7:5, 6:3 i 5:5.

ORGANIZATORI ODLUČILI: Evo kad Nole i Duci u subotu izlaze na terene Rolan Garosa

ROLAN GAROS: Federer NEPREPOZNATLJIV, Pariz ga ovakvog nije video (FOTO)

Krajinović je propustio priliku da osvoji prvi set. Prvi je došao do brejka, već u trećem gemu, a u petom je imao sjajnu priliku da dođe do dva brejka prednosti. Grk se izvukao u toj situaciji i uzvratio u osmom gemu za 4:4. Novu šansu teniser iz Sombora imao je u narednom gemu, nije iskoristio dve vezane brejk šanse, a onda još jednu, pa je morao da servira za ostanak u setu. Prvi put mu je to pošlo za rukom, ali ne i kod vođstva Cicipasa od 6:5. Čim je stigao do brejk lopte, Grk ju je odmah pretvorio u set.

Drugi set je ima različit tok. Sada je šesti teniser sveta prvi oduzeo servis rivalu, poveo sa 4:1 i tuu prednost sačuvao do kraja seta. Krajinović je zapretio u devetom gemu sa 0:30, ali je to bilo sve.

Želeo je Grk da se meč zbog mraka u tom trenutku prekine, ali je sudija Keotavong odlučio da se igra još, s obzirom da je Krajinović mogao da osvoji set, ukoliko dobro odservira. Ipak, srpski teniser nije uspeo u tome, pa je morao da se odigra još jedan gem. Za razliku od Krajinovića, Cicipas je lako rešio svoj servis gem i izjednačio na 5:5, kada je meč i konačno prekinut.

Meč će biti nastavljen u subotu, posle okršaja Simone Halep i Lesije Curenko.

Pogledajte kako izgleda srpska odbojkašica Jovana Brakočević.