ROLAN GAROS: Lajović i Zverev odigrali TRILER u pet setova!

01.06.2019. 14:15
Dušan Lajović
Dušan Lajović / Izvor: Reuters
Borba za osminu finala trajala preko tri sata.

Dušan Lajović poražen je od petog nosioca Aleksandra Zvereva sa 3:2 (6:4, 6:2, 4:6, 1:6, 6:2), i time je završio ovogodišnji nastup na Rolan Garosu. Meč je trajao više od tri časa, a prva dva seta u potpunosti su pripala nemačkom teniseru. Baš kada se činilo da će se Zverev lako plasirati u osminu finala, Duci je prikazao svoj najbolji tenis. Naredna dva seta rešio je u svoju korist i poravnao rezultat, a naročito je bio ubedljiv u četvrtom setu kada je nemačkom teniseru prepustio samo jedan gem.

Ipak, u petom setu nije bilo neizvesnosti, pa je Zverev posle tri sata i šest minuta igre obezbedio prolaz dalje.

ROLAN GAROS: Krajinović nije uspeo, uzeo je Cipasu samo set (FOTO)

ZATO MU SE CEO SVET KLANJA: Otkrivena NAJVEĆA anegdota o Novaku! Da se SMRZNEŠ!

VELIKA TRAGEDIJA: Poginuo SLAVNI reprezentativac Španije (FOTO)

Lajović je dobro započeo meč, odmah na startu je napravio dva brejka, a izgubio jedan. Duci je vodio sa 4:2, kada je apsolutno stao. Zverev dolazi do četiri uzastopna gema i rešava prvi period igre u svoju korist.

Nemac je pun samopouzdanja odigrao vrhunski u drugom setu, ne ostavivši Lajoviću ni promil šanse. Napravio je dva brejka, sigurno servirao, i posle samo 88 minuta imao je ogromnih 2:0 protiv Srbina.

Usledio je Lajovićev veliki povratak. Brejkom u trećem gemu trećeg seta, došao je do 1:2, da bi u četvrtom intervalu potpuno počistio Zvereva sa ubedljivih 6:1, nakon samo pola časa igre.

Ipak, kada su svi očekivali dramatičan finiš, Zverev to nije dozvolio. Apsolutno je dominirao u petom setu, a od rezultata 2:2 35. nosiocu nije prepustio nijedan gem za 6:2 i prolaz u osminu finala Otvorenog prvenstva Francuske.

Statistika je bila na strani Nemca. Zverev je dominirao u vinerima (52:25), a Duci toliku razliku nije mogao da kompenzuje manjim brojem neiznuđenih grešaka (41:55). Interesantan je odnos u as servisima, 18:0 za Zvereva, mada je popularni Saša napravio čak 14 dvostrukih servis grešaka.

U osmini finala peti nosilac se sastaje sa Italijanom Fabijom Fonjinijem, koji je savladao Bautistu-Aguta sa 3:1 u setovima.