ROLAN GAROS: Novak nije mogao protiv VREMENA, Tim u finalu (FOTO)

08.06.2019. 11:31
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters
Kraj muke.

Najbolji svetski teniser Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale Rolan Garosa. Srpski as je poražen u polufinalu od Dominika Tima iz Austrije rezultatom 1:3 (po setovima 2:6, 6:3, 5:7, 4:6, ) čime je propustio priliku da se bori u finalu protiv Kralja šljake Rafaela Nadal. Kako je nastavak meča Đoković – Tima tekao iz minuta u minut pročitajte u nastavku teksta.

NADAL PRIVILEGOVAN: Poznat TAČAN TERMIN kada će Đoković i Tim ponovo na teren

ČELENDŽER BOL: Krunićeva PORAŽENA od Slovenke

PUKAO MU FILM: Besni Federer izgubio kompas protiv Nadala! Ovo što je uradio NIJE civilizovano (VIDEO)

4:5
Đoković se ne predaje! Posle dve meč lopte Tim izgubio gem!
3:5
Tim uzvraća brejk, servira za pobedu.
3:4
Novak NAPRAVIO BREJK! Servira za izjednačenje u odlučujućem petom setu.
2:4
Novak smanjuje rezultat!
PREKID
Kiša je opet prekinula meč. Posle 2 časa i 40 minuta igre Novak i Dominik su otišli u svlačionice, nastavak je planiran oko 15 časova.

1:4
Siguran je Tim na svoj servis. Sada je ovo već ozbiljna prednost za četvrtog tenisera sveta.

1:3
Tri brejk lopte imao je Tim. Greškama je Đoković dozvolio Dominiku da ponovo dođe do prednosti, što je ovaj iskoristio i iz drugog pokušaja oduzeo servis Srbinu.

1:2
Brejk loptu imao je Đoković, ali se Dominik izvukao i zadržao rezultatsku neizvesnost.

1:1
Vodio je Nole 40:0, Tim imao brejk loptu, ali se na kraju Srbin izvukao iz neprijatene situacije i izjednačio.

0:1
Tim bez izgubljenog poena osvaja prvi gem u odlučujućem setu.

Počinje peti set.

ČETVRTI SET:

Kraj četvrtog seta.
7:5
Izjednačenje u setovima - 2:2 Dve set lopte imao je Đoković. Prvi reket sveta realizovao je već prvu i odveo meč u peti set.

6:5
Novi brejk Đokovića. Uspeo je Nole da slomi žilavog Austrijanca i u narednom gemu serviraće za izjednačenje u setovima.
5:5
Novak je rutinski stigao do novog poena.
4:5
Austrijanac se razigrao i sa samo jednim izgubljenim poenom došao do petog gema.

4:4
Novi brejk! Dominik je iznenadio Novaka i posle prve brejk lopte iznenadio srpskog asa.

4:3
Smanjio je Tim, ponovo je Srbin bio blizu brejk lopti, ali se Austrijanac izvukao.

4:2
Novak je prekinuo seriju brejkova i potvrdio prednost.
3:2
Novi BREJK za srpskog asa. Sa "nulom" je počistio Austrijanca u ovom gemu i ponovo stekao lepu prednost.

2:2
Već u sledećem gemu Tim je uzvratio ribrejkom.
2:1
Odličan početak četvrtog seta za Đokovića. Odmah je napravio brejk, iskoristivši prvu loptu da iznenadi Austrijanca.

1:1
Srpski as je realizovao svoj servis i izjednačio.

0:1
Tim je nastavio gde je stao u prethodnom setu.

Počeo je četvrti set.

TREĆI SET:

5:7
U najdužem gemu u meču, Austrijanac je došao do trećeg seta, iskoristio je četvrtu brejk šansu.

5:6
Siguran je i Tim. Novo vođstvo i poen ga deli od osvajanja seta.

5:5
Pretio je Dominik, ali je Nole bio siguran i zadržao svoj servis.

4:5
Dve brejk prilike imao je Novak, međutim, Tim se izvukao i došao na poen od osvajanja seta.